Szukaj

  Fundusze unijne

  Wydanie nr: 3(113)/2018

  Artykuły branżowe

  Fundusze unijne

  3 miesiące temu  21.06.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Jak uniknąć pułapek przy aplikowaniu o środki

  Przedsiębiorstwa realizujące projekty inwestycyjne, w tym także polegające na zakupie środków trwałych do nanoszenia powłok lakierniczych, mają możliwość skorzystania z rozmaitych źródeł finansowania. Sięgając po same środki unijne, w zależności od skali planowanej inwestycji, możliwe jest skorzystanie z różnych działań w ramach dostępnych programów operacyjnych, zarówno regionalnych, jak i tych krajowych, przy czym te drugie z reguły dają możliwości wsparcia projektów w większym zakresie. 

  Dużą popularnością pod tym względem odznacza się trwające właśnie poddziałanie 3.2.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Kredyt na innowacje technologiczne”, które pozwala uzyskać środki na poziomie nawet do 6 mln zł. Konkurs organizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przy współudziale banków komercyjnych, które jeszcze przed złożeniem wniosku aplikacyjnego muszą zawrzeć z przedsiębiorcą wstępną (warunkową) umowę udzielenia kredytu technologicznego lub co najmniej wystawić promesę jego udzielenia w przyszłości.
  W omawianym przypadku instrument wsparcia finansowego stanowi kredyt mający umożliwić beneficjentom wdrożenie innowacji technologicznych, będących wynikiem własnych prac B+R  lub wynikiem prac B+R nabywanych w ramach projektu. Uprawnionymi do aplikowania są przedstawiciele sektora małych i średnich przedsiębiorstw, co w rodzimych realiach najczęściej oznacza limit...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony