• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 dni temu  19.09.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Axalta, międzynarodowy producent farb i powłok, nawiązała współpracę z firmą Xaar, renomowanym producentem technologii atramentowych typu drop-on-demand, w celu opracowania i wprowadzenia na rynek zrównoważonej technologii farb cyfrowych.

  − Cieszymy się, że możemy ogłosić nasze partnerstwo z Xaar i wprowadzić na rynek Axalta NextJet™ − powiedział Hadi Awada, starszy wiceprezes ds. mobilności w Axalta. – Ta nasza najnowsza innowacja jest oparta na wiodącej technologii atramentowej Xaar i połączona z naszą autorską farbą zaprojektowaną do jettingu. Ta wyjątkowa oferta opiera się na inwestycjach w badania i rozwój farb cyfrowych.

  Malowanie cyfrowe to zaawansowana metoda aplikacji, która pozwala lakiernikom na bardziej precyzyjne nakładanie farby. Nowa technologia zapewnia elastyczność projektowania pojazdów dwukolorowych i umożliwia klientom tworzenie wzorów, detali i obrazów w zrównoważony sposób. Co więcej, eliminuje maskowanie i zmniejsza nakłady pracy, energii i odpadów, jednocześnie zwiększając produktywność i wskaźniki wydajności, przyczyniając się do 30% redukcji emisji CO2 i znacznych oszczędności kosztów. Połączone rozwiązanie technologiczne jest obecnie testowane z klientami i może wejść do produkcji już w 2024 roku.

  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  − Axalta szybko dostrzegła unikatowe zalety naszej technologii dla swoich innowacji, wykorzystując zdolność naszej głowicy drukującej do obsługi farb o lepkości znacznie przekraczającej to, co tradycyjnie było możliwe w przypadku drukarek atramentowych − oświadczył Graham Tweedale, dyrektor operacyjny Xaar. − Wspólnie nie tylko zapewniamy wymaganą produktywność, ale znacznie ją poprawiamy.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...