• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Wydanie nr: 5(145)/2023

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  13 dni temu  20.11.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Izolowane orurowanie pieca polimeryzacji firmy AABO IDEAL

  Izolowane orurowanie pieca polimeryzacji firmy AABO IDEAL

  Strona 1 z 4

  Piece do polimeryzacji zużywające mniej energii

  W przypadku lakierowania proszkowego elementów metalowych polimeryzacja jest jednym z najbardziej energochłonnych procesów w trakcie obróbki powierzchniowej. Firma AABO IDEAL bierze pod uwagę sześć ważnych parametrów, które mogą przynieść wymierne oszczędności w zgodzie z „zieloną transformacją”.

  Kosztowny proces polimeryzacji
  Malowanie proszkowe to skuteczna metoda obróbki powierzchniowej elementów. Jednakże polimeryzacja farb proszkowych wymaga wysokich temperatur, a co za tym idzie, wysokiego zużycia energii. Stanowi to poważne obciążenie dla środowiska, a dodatkowo wysokie ceny energii mogą wywierać znaczny wpływ na wyniki finansowe firmy. Producent urządzeń do malowania proszkowego, firma AABO IDEAL pracuje nad zmianą takiego stanu rzeczy.

  Zielona transformacja: GO GREENER – DZIAŁAJ BARDZIEJ EKOLOGICZNIE
  − Większość naszych klientów wybiera do procesu polimeryzacji tradycyjny piec konwekcyjny, ponieważ zapewnia on równomierną dystrybucję ciepła i bezpieczny przebieg procesu − wyjaśnia Jacek Wysocki, sales manager ds. sprzedaży w firmie AABO IDEAL. − Jednakże w ostatnich latach nacisk na zieloną transformację stworzył duże zapotrzebowanie na inicjatywy, które mogą zapewnić bardziej zrównoważony rozwój, poprawę wykorzystania energii i niższą emisję CO₂. Taka sytuacja jest aktualna zwłaszcza po 2019 roku, kiedy to UE wprowadziła Zielony Ład, który zawiera wiele konkretnych celów.

  W związku z tym firma AABO IDEAL utworzyła w Szwecji centrum eksperckie, które zajmuje się opracowywaniem bardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego rozwiązań i systemów charakteryzujących się niższym zużyciem energii. Koncepcja ta nazwana została GO GREENER, a Jacek Wysocki wyjaśnia, że firma opracowała już kilka rozwiązań, które sprawiają, że systemy malowania proszkowego są bardziej zrównoważone ekologicznie. 
  Eksperci firmy skupili się w szczególności na piecach polimeryzacji farby, ponieważ zwykle to one odpowiadają za 50−55% zużycia energii w linii malowania proszkowego.


  Typowy piec firmy AABO IDEAL

  Wysoka jakość i niższe zużycie energii
  Claus A. Andersen, który jest menedżerem produktu ds. linii technologicznych do malowania proszkowego w firmie AABO IDEAL, wyjaśnia: − Jednym z wyzwań jest to, że na etapie konstrukcji pieców nie można ot, tak po prostu, ograniczyć zużycia energii. Trzeba również zagwarantować możliwie jak najwyższy poziom jakościowy obróbki powierzchni. W fazie analizy, którą przeprowadzamy we współpracy z naszymi klientami i dostawcami farb proszkowych, pracujemy w dużym stopniu nad doradztwem naszym klientom, w jaki sposób mogą zoptymalizować swój system malowania proszkowego, wybierając bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania GO GREENER.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...