• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Wydanie nr: 4(138)/2022

  Artykuły branżowe

  Kolorymetria

  ponad rok temu  22.09.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  System zarządzania barwą Colibri®.

  System zarządzania barwą Colibri®.

  Strona 1 z 3

  Odkryj sprawność profesjonalnego dopasowania barw

  Czy z jakiegokolwiek powodu poczułeś się kiedyś zawiedziony, gdy zamiast uzyskać oczekiwany ton barwy zostałeś zaskoczony niewyjaśnioną zmianą barwy lub denerwującym metameryzmem, pomimo użycia sprawdzonej receptury? Czy byłeś zmuszony do poświęcenia długich godzin, a nierzadko wielu dni, żeby metodą prób i błędów znaleźć wymagany ton koloru, w czasie, gdy Twoje drogie maszyny produkcyjne stały bezużyteczne? Czy przez cały czas rozszerzasz paletę barwników znacznie poza typowy zestaw 14−16 pigmentów, żeby być gotowym na spełnienie nawet najtrudniejszych wymagań klientów? Czy zgromadziłeś w magazynie sporą ilość nieprawidłowo dobranych farb i masz nadzieję, że kiedyś uda Ci się je sprzedać? I wreszcie: czy bardzo się stresujesz za każdym razem, gdy w Twojej firmie doświadczony specjalista z dziedziny barw jest na urlopie? Jeśli miałeś już do czynienia z powyższymi i innymi podobnymi sytuacjami i ciągle starasz się znaleźć skuteczną i wydajną formułę farby, pora zacząć myśleć o zakupie zaawansowanego, profesjonalnego, komputerowego systemu doboru barw.

  System Colibri firmy Konica Minolta to skuteczne i niezawodne rozwiązanie tego typu problemów. System ten ujednolica bazę danych o doskonałej strukturze poprzez użycie wysoce sprawnego procesora matematycznego i jest w stanie oceniać setki kombinacji w recepturach w najkrótszym czasie oraz określać tę spośród nich, która jest najbardziej odpowiednia i spełnia precyzyjnie określone kryteria jakościowe.
  System Colibri wizualnie wyróżnia wyróżnia elegancki i dobrze zorganizowany graficzny interfejs użytkownika, który, dzięki możliwym do ustawienia preferencjom administracyjnym oraz odpowiadającej im możliwości dostosowania, może być dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Wyjątkowa koncepcja szablonu umożliwia wcześniejsze określenie właściwości wraz z odpowiednim układem ekranu, stosownie do potrzeb. Wszystkie funkcje, które są nieistotne z punktu widzenia konkretnych technologii, mogą być tymczasowo wyłączane. Dzięki temu program ten doskonale dopasowuje się do cyklu pracy i gwarantuje szybką i sprawną obsługę. 

  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  Centralnym elementem systemu Colibri jest wyjątkowo sprawny model matematyczny korzystający z zaawansowanej teorii wielu strumieni. Na podstawie skrupulatnie opracowanej kalibracji danych, model ten kombinatoryjnie wytwarza, z niezrównaną precyzją, nawet najtrudniejsze formuły kolorów. Kolory ciemne lub nasycone, w połączeniu z dowolnym rodzajem aplikacji − od przezroczystych lakierów i bejc, poprzez przepuszczające światło farby dekoracyjne o określonym stopniu nieprzezroczystości, do całkowicie nieprzezroczystych emalii i elewacji − nie stanowią dla systemu Colibri najmniejszego problemu. Niezależnie od sytuacji, system w krótkim czasie określa idealnie dopasowane kolory. Jako kryterium jakościowe można wybrać minimalne odchylenie dE od danego koloru odniesienia albo najmniejszy wskaźnik metameryzmu lub najbardziej odpowiedni stopień nieprzezroczystości. Oprócz tego, dzięki koncentracji na ograniczeniu kosztów, receptury można dodatkowo udoskonalić tak, aby uzyskać optymalną ilość pigmentu lub aby eliminować stale gromadzone lub niekończące się pozostałości.

  Wysoce sprawna funkcja korekty to jeden z aspektów systemu Colibri, który gwarantuje zysk i szybki zwrot z inwestycji. Gdy wynik formuły nie spełnia oczekiwań z powodu intensywności koloru lub wahań czystości zastosowanych barwników, oprogramowanie w sposób elastyczny oblicza całkowicie nową zoptymalizowaną recepturę albo sugeruje prawidłowo dobrane dodatki pigmentu, które umożliwiają idealną korektę nieprawidłowo zabarwionej partii farby.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...