• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  ponad rok temu  14.01.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Uta Holzenkamp została nowym prezesem oddziału powłok w koncernie BASF zatrudniającym na dzień 1 stycznia 2022 roku około 11 tys. pracowników w ponad 70 zakładach.

  Po studiach w zakresie chemii organicznej na Uniwersytecie w Münster w Niemczech, na Uniwersytecie Heriot-Watt w Edynburgu w Szkocji oraz na Uniwersytecie Stanowym Ohio w USA, w 1996 r. uzyskała tytuł doktora na Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji w Niemczech.

  Holzenkamp dołączyła do BASF w 1997 roku rozpoczynając swoją karierę w dziale badań farmaceutycznych. Po pełnieniu kilku funkcji w BASF w Niemczech i za granicą od kwietnia 2018 r. jest starszym wiceprezesem globalnej jednostki biznesowej Fuel and Lubricant Solutions, która jest częścią działu Performance Chemicals firmy BASF.

  Jej poprzednik Dirk Bremm, który kierował działem Coatings od kwietnia 2017 roku, objął stanowisko dyrektora generalnego oddzielnego podmiotu zajmującego się katalizatorami silników spalinowych, recyklingiem katalizatorów samochodowych i powiązanymi usługami związanymi z metalami szlachetnymi.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...