• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Wydanie nr: 2(124)/2020

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  16.04.2020, ~ Administrator   

  Sekcja automatycznego nakładania farby proszkowej.

  Sekcja automatycznego nakładania farby proszkowej.

  Strona 1 z 2

  Udane połączenie procesów malowania proszkowego z lakierowaniem ciekłym na jednej linii 

  Czy wysoce zautomatyzowana i obsługująca pełny proces malowania lakiernia może zmieścić się w niewielkim pomieszczeniu? Przy pomocy specjalistów – tak. Firma Ecoline zaprojektowała i wybudowała nową linię lakierowania proszkowego i ciekłego na powierzchni zaledwie 170 metrów kwadratowych, znacznie usprawniając proces produkcji w zakładzie Kratki.pl.

  Wkłady kominkowe, piece wolno stojące, biokominki, kratki kominkowe, obudowy oraz liczne elementy niezbędne przy montażu kominków – to tylko niektóre z produktów wytwarzanych przez firmę Kratki.pl. Rozwiązania dostarczane przez przedsiębiorstwo muszą spełniać najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt estetyczny: Kratki.pl oferują klientom różnego rodzaju materiały w nowoczesnych, jak i rustykalnych stylach. W związku z tym lakiernia pozwalająca na malowanie detali wybranym rodzajem farby, przy zachowaniu najwyższej klasy pokrycia, jest tak ważnym elementem procesu produkcyjnego firmy.
  Z prośbą o zaprojektowanie i budowę swojej drugiej już lakierni firma ponownie zwróciła się do Ecoline – uznanego dostawcy w obszarze malowania proszkowego, odznaczającego się wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu niestandardowych rozwiązań. Propozycja miała nie tylko gwarantować wygodę i jakość malowania ciekłego lub proszkowego, ale też zapewniać pełną obsługę procesu: od przygotowania poszczególnych elementów do etapu suszenia/polimeryzacji, a także wysoką automatyzację. Na dodatek powierzchnia pomieszczenia, w którym miała znajdować się lakiernia, wynosiła jedynie 170 metrów kwadratowych.

  Bez kompromisów

  Przed Ecoline stanęło niełatwe zadanie, zwłaszcza że zarówno dostawca lakierni, jak i klient postawili sobie za priorytet wybór przede wszystkim narzędzi i rozwiązań, które pozwolą na oszczędność zasobów, takich jak woda czy prąd.
  – Od lat projektujemy i budujemy dla naszych klientów rozwiązania „szyte na miarę” – tak było też w przypadku lakierni dla Kratki.pl – mówi Piotr Potocki, prezes firmy Ecoline. – Ograniczona przestrzeń, w której musieliśmy się zmieścić, stanowiła duże wyzwanie logistyczne, a nie chcieliśmy iść na kompromisy ani w kwestii funkcjonalności, ani wydajności zaproponowanego rozwiązania. Dlatego po przeprowadzonych analizach zdecydowaliśmy o wdrożeniu linii pozwalającej nakładać oba typy farb w ramach jednego mechanizmu przesuwania. 
  Wyjątkowość zaproponowanego rozwiązania polega między innymi na tym, że w zależności od wybranej technologii malowania uruchamiane są poszczególne sekcje linii lakierniczej – inne dla malowania proszkowego, inne dla ciekłego. Co więcej, mimo niewielkich rozmiarów, lakiernia umożliwia malowanie elementów o wysokości nawet 1,5 metra.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Stanowisko do lakierowania ciekłego.
  Uniwersalna i kompaktowa – mała wielka lakiernia
  Uniwersalna i kompaktowa – mała wielka lakiernia
  Uniwersalna i kompaktowa – mała wielka lakiernia

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...