Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  Farby dekoracyjne

  miesiąc temu  05.03.2021, ~ Administrator   

  Najnowsza prognoza trendów kolorystycznych na 2022 r. dowodzi, że będzie to rok nadziei i odnowy.

  Najnowsza prognoza trendów kolorystycznych na 2022 r. dowodzi, że będzie to rok nadziei i odnowy.

  Według Color Marketing Group w 2022 r. na świecie dominować będą żółcie, pomarańcze i błękity – kolory jednoznacznie symbolizujące nadzieję na lepsze jutro.

  Firma Color Marketing Group (CMG) jak co roku przedstawia swoją prognozę kolorystyczną na kolejny sezon. Tym razem jednak znacznie wyróżnia się ona na tle poprzednich propozycji, wskazując na to, że cały świat poszukuje dziś tego samego – nadziei i odnowy.

  Po raz pierwszy w historii badań CMG dwa kontynenty wybrały niemalże ten sam kolor – jasną, choć różnie intensywną żółć. W przyszłym roku będzie ona dominować zarówno na rynku Azji i Pacyfiku, jak i w Europie. W obu przypadkach wyraża też podobne emocje: wariant azjatycki niesie ze sobą optymizm, zaś europejski podkreśla znaczenie empatii i humanizmu.

  W Ameryce Południowej najpopularniejszy okazał się Despertar (hiszp. przebudzenie) – intensywny, nasycony pomarańcz podkreślający moc słońca i siłę natury. Zdaniem CMG wybór ten nie jest przypadkowy: symbolizuje bowiem wzrastającą potrzebę zmiany i rozwoju tego regionu.

  Jedynie w Ameryce Północnej zwyciężył mniej nasycony, zimniejszy odcień. Jednak już sama jego nazwa: New Day (ang. nowy dzień) sugeruje, że Amerykanie i Kanadyjczycy nie odbiegają w swoich nadziejach od reszty świata. Kolor ten także symbolizuje nadzieję i nowy początek, ale łączy je z pewnością siebie i swojskością, tworząc ciekawy konglomerat typowy dla kultury tamtego regionu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony