• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  18.06.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Grupa Śnieżka została wyróżniona przez European Coatings Journal jako 24. największy i osiągający najlepszą sprzedaż producent farb i powłok z siedzibą w Europie. W 2023 roku przychody jedynego reprezentanta Polski w rankingu osiągnęły 178 mln euro, co oznacza wzrost o 12,7% rok do roku. Taki wynik plasuje grupę na drugim miejscu pod względem wzrostu wartości sprzedaży.

  Co roku redaktorzy magazynu branżowego European Coatings Journal publikują ranking Europe’s Top 25, który wskazuje 25 największych i osiągających najlepszą sprzedaż producentów farb i powłok, których główna siedziba znajduje się w Europie. Wyniki opierają się na przychodach, przy uwzględnieniu transakcji M&A.

  W tegorocznej edycji, która podsumowuje wyniki za 2023 rok, łączny obrót wszystkich firm ujętych w rankingu wyniósł ok. 28,1 mld euro, co oznacza wzrost o 4,8% rok do roku. Grupa Śnieżka, jedyna firma reprezentująca zarówno Polskę, jak i region Europy Środkowo-Wschodniej, zajęła 24. pozycję. Skonsolidowany wynik ze sprzedaży wyrobów uwzględnianych przez twórców rankingu wyniósł w ubiegłym roku 178 mln euro, wobec 158 mln euro w 2022 roku. Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu sprzedaży na poziomie 12,7%, to drugi najwyższy wynik w całym zestawieniu.

  Piotr Mikrut, prezes zarządu FFiL Śnieżka SA podkreśla: - To już siódmy raz, gdy Śnieżka osiągnęła przychody, które zapewniły jej miejsce wśród największych europejskich producentów w branży. Cieszymy się, że nasze strategiczne podejście do biznesu i stawianie na budowanie silnych marek, którym ufają konsumenci, przekłada się na wyniki, które plasują naszą grupę wśród czołowych europejskich producentów farb i powłok.

  Śnieżka po raz pierwszy weszła do zestawienia Europe’s Top 25 w 2018 roku i od tamtej pory utrzymuje swoją pozycję w gronie 25 największych europejskich producentów farb i lakierów. Ranking opracowywany jest przez magazyn European Coatings Journal - europejski miesięcznik poświęcony branży powłok malarskich.

  O firmie

  Grupa Śnieżka, której historia sięga 1984 r., to jeden z liderów rynku farb w segmencie wyrobów dekoracyjnych w Polsce. Grupa działa aktywnie także na kilkunastu rynkach zagranicznych. W ofercie firma ma także profesjonalne podkładowe i nawierzchniowe farby przemysłowe, m.in. do ciężkiej ochrony antykorozyjnej: do zabezpieczeń mostów, masztów, maszyn, instalacji i konstrukcji stalowych i innych.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...