Szukaj

  ARTYKUŁY

  Wydanie nr: 3(119)/2019

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  05.07.2019, ~ Administrator   

  Nowy system do ręcznego malowania firmy Gema OptiSelect Pro oferuje wiele dodatkowych możliwości.

  Nowy system do ręcznego malowania firmy Gema OptiSelect Pro oferuje wiele dodatkowych możliwości.

  Strona 1 z 2

  OptiFlex Pro – znacznie ulepszona wydajność malowania, maksymalne bezpieczeństwo pracy i najnowocześniejsza technologia sterowania

  Gema wprowadziła na rynek nowe urządzenia do ręcznego malowania proszkowego OptiFlex Pro, które zapewniają wyższą wydajność malowania. Nową serię wyposażono w funkcję PowerBoost, dzięki której uzyskujemy wyższe napięcie i dodatkową moc ładowania farb proszkowych. Zapewnia to dokładniejsze i szybsze pokrywanie detali farbami, również tymi, które są trudniejsze w aplikacji. 

  Ręczne powlekanie dużych powierzchni wymaga czasu i wysiłku. Może to powodować zmęczenie lakierników i wpływać na obniżenie jakości powłok. Rozwiązaniem tego problemu jest najnowsza propozycja firmy Gema Switzerland – technologia PowerBoost  polegająca na możliwości aktywowania dodatkowej mocy ładowania - napięcia do 110 kV i prądu do 110 µA. W funkcję tę, uruchamianą za pomocą jednego przycisku, wyposażono ręczne urządzenia nowej generacji – OptiFlex Pro. Rezultatem jest maksymalna wydajność powierzchniowa i znacznie zwiększona wydajność elektrostatyczna, nawet w przypadku najtrudniejszych do naładowania farb proszkowych. Maksymalne napięcie 110 kV optymalnie ładuje cząstki proszku w każdej sytuacji, niezależnie od rodzaju farby. Zwiększone napięcie ładowania nie powoduje żadnego zagrożenia dla operatora. Nowa konstrukcja spełnia wszystkie wymagania dyrektywy ATEX oraz norm dotyczących urządzeń pracujących w strefach zagrożonych wybuchem. 
  Pistolet ręczny OptiSelect Pro został tak zaprojektowany i przetestowany, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracy. Dotyczy to również wszystkich dostępnych akcesoriów. 

  PowerBoost – interakcja najnowszych technologii

  PowerBoost to zintegrowana interakcja pistoletu, jednostki sterującej oraz dyszy natryskowej. Komponenty specjalnie zaprojektowane dla PowerBoost zapewniają wysoką wydajność ładowania dla szerokiej chmury proszkowej. Działanie tego systemu można porównać do malowania szerokim pędzlem, który obejmuje większą powierzchnię i zapewnia dokładniejsze pokrycie. 
  Wysoka wydajność powlekania, precyzyjne sterowanie za pomocą sprawdzonych funkcji DVC i PCC oraz bogata gama dysz i akcesoriów sprawiają, że nowa generacja pistoletów serii OptiFlex Pro jest idealnym rozwiązaniem dla każdego zastosowania przemysłowego. Lakierowanie, czy to standardowymi proszkami, czy trudniejszymi w aplikacji farbami metalicznymi dużych powierzchni lub detali o skomplikowanych kształtach nie nastręcza już problemów. Dzięki nowym aplikacjom uzyskać można wysokie wyniki powlekania w optymalnie krótkim czasie. 
  Wszystkie jednostki ręczne OptiFlex Pro są standardowo wyposażone w najnowsze sterowniki OptiStar 4.0 i są kompatybilne z aplikacją mobilną Gema E-App. Lakiernicy i kierownicy produkcji mogą sprawdzać dane dotyczące wydajności i przeglądów oraz dodatkowo uzyskiwać dostęp do konfiguracji i informacji o systemie za pomocą smartfonu. Za pośrednictwem Gema E-App dostępne są również instrukcje obsługi, strona internetowa i dane kontaktowe lokalnego dystrybutora Gema. 

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  PowerBoost to połączenie nowoczesnego sterowania, mocnego pistoletu do powlekania i wydajnej płaskiej dyszy rozpylającej.
  Inżektor OptiFlow jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i wydajny.
  Wszystkie jednostki OptiFlex Pro są zaprojektowane, by ułatwić i usprawnić proces lakierowania.
  Nowy pistolet ręczny OptiSelect Pro z technologią PowerBoost zapewnia wysoką wydajność i komfort pracy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony