Szukaj

  ARTYKUŁY

  Wydarzenia i relacje

  Drewno

  10 miesięcy temu  09.09.2019, ~ Administrator   

  Miejsce: Poznań

  Data rozpoczęcia: 10.09.2019

  Data zakończenia: 13.09.2019

  Strona 1 z 3

  Od 10 do 13 września 2019 w Poznaniu podczas targów DREMA, FURNICA i SOFAB prezentować się będzie elita firm z branży drzewnej i meblarskiej. Dla polskich wystawców będzie to okazja do zdobycia nowych kontaktów na świecie. Dla zagranicznych – szansa umocnienia pozycji na jednym z najbardziej obiecujących europejskich rynków.

  Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to najważniejsze wydarzenie branżowe w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli. DREMA, której organizatorem jest Grupa MTP, należy do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna. Według najnowszych branży targowej, wystawa DREMA plasuje się na 5. miejscu w rankingu największych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai. Prestiż poznańskiej ekspozycji podkreśla również fakt obecności na liście 15 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

  Z roku na rok Poznań przyciąga coraz więcej wystawców i specjalistów. Ubiegłoroczna edycja targów DREMA była rekordowa – na 25 400 m2 powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 500 wystawców. W tym roku w 10 targowych pawilonach wystawia się 600 firm, w tym koncerny z Europy Zachodniej – Felder, Homag, Teknika, Herr Holz, Weinig, SCM, IMA, Schelling, ITA, IMAC oraz wiodący polscy producenci maszyn i oprogramowania dla przemysłu meblarskiego – InfoTEC CNC oraz Kimla. 

  Kompleksowa oferta
  – Podczas tegorocznej edycji w Poznaniu zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich rozwiązań do produkcji mebli. Nie da się rozwijać przemysłu bez odpowiednich maszyn i narzędzi, tak samo jak nie da się organizować targów bez ludzi – mówi Tomasz Kobierski, Wiceprezes Zarządu Grupy MTP. 
  Organizatorzy targów zamierzają pobić ubiegłoroczny sukces frekwencyjny, kiedy powierzchnie wystawiennicze Grupy MTP przez cztery dni odwiedziło łącznie 16 600 profesjonalnych zwiedzających z branży drzewnej i meblarskiej. DREMA od lat przyciąga również osoby hobbystycznie związane z obróbką drewna.

  W Poznaniu zobaczymy technologie jutra i rozwiązania dedykowane obróbce drewna oraz przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu. Ich uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Kocioł do spalania odpadów poprodukcyjnych, system do zarządzania narzędziami i maszynami, centra obróbcze, skaner do drewna, to przykłady innowacyjnych rozwiązań nagrodzonych Złotym Medalem MTP, które pojawią się na Targach w Poznaniu. Osobną przestrzeń stanowi Pawilon Promocji Drewna – wyjątkowa powierzchnia pokazująca potencjał drzemiący w surowcu drzewnym. Targi DREMA, poza czysto biznesowym charakterem, pełnią rolę edukacyjną, charytatywną i promocyjną. 

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony