Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Przygotowanie Powierzchni

  7 miesięcy temu  12.02.2020, ~ Administrator   

  Grupa OQEMA przejęła duńskiego dystrybutora chemikaliów Chemark ApS, który działa na nordyckim rynku od około 20 lat. Chemark jest doskonałym uzupełnieniem portfolio OQEMA m.in. w branży farby i lakiery. Roczny obrót firmy wynosi około 40 milionów euro.

  – Nasze korzenie są rodzinne. Jesteśmy przekonani, że OQEMA może przyjąć tę tradycję i że oszczędzimy sobie błędów, które mogą wystąpi

  przy sprzedaży firmy grupie kapitałowej – powiedzieli Anders Englund i Peter Nielsen, którzy z powodzeniem zarządzali firmą Chemark przez ostatnie 12 lat i będą ją prowadzić również w przyszłości.

  Peter Overlack, dyrektor generalny OQEMA AG, mówi, że dzięki przejęciu tej duńskiej firmy grupa kontynuuje europejską strategię. – Obrót Chemark nie jest ogromny w stosunku do całego rynku skandynawskiego – mówi. – Ale to, co nas przekonuje, to jakość działalności, jakość zarządzania i lokalizacja w Kopenhadze, co stanowi doskonałą bazę operacyjną do ekspansji w Szwecji, Finlandii i Norwegii. Firma skierowała swoją sieć na rynki sąsiednie. Chętnie i z zaangażowaniem będziemy kontynuować rozwój w tym kierunku.

  Grupa OQEMA jest jednym z wiodących w Europie dystrybutorów chemikaliów z 45 zakładami w 21 krajach. Ma stale rosnący portfel chemikaliów przemysłowych i specjalistycznych oraz ponad 15 000 produktów.

  W Polsce dystrybutorem produktów do chemicznego przygotowania powierzchni grupy OQEMA jest Elhus.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony