Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  07.08.2020, ~ Administrator   

  Amerykańska firma Adaptive Surface Technologies Inc. (AST), zajmująca się technologią przemysłową, otrzymała od Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych kontrakt na drugą fazę badań nad innowacyjnymi powłokami. W ramach projektu ma zostać opracowana powłoka lodofobowa, która poprawi właściwości przeciwoblodzeniowe przed lotem i podczas lotu samolotów wojskowych i komercyjnych.

  – Nagromadzenie lodu w lotnictwie pozostaje nierozwiązanym i bardzo kosztownym problemem, zarówno pod względem liczby ofiar śmiertelnych, jak i pieniędzy wydanych na łagodzenie tego typu skutków wobec załogowych i bezzałogowych statków powietrznych – powiedział David Ward, dyrektor generalny Adaptive Surface Technologies Inc. – Opracowując system powłok lodofobowych możemy pomóc rozwiązać wiele problemów związanych z oblodzeniem samolotów wojskowych i komercyjnych. Cieszymy się, że możemy pracować z Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych nad takim rozwiązaniem.

  Rozwój powłoki podobno będzie oparty na istniejącej morskiej farbie przeciwporostowej AST, która została wprowadzona na rynek w zeszłym roku. Ma ona na celu zmniejszenie adhezji i trwałości „niepożądanego zanieczyszczenia biologicznego na dowolnej powierzchni”. Firma twierdzi, że zmiany w składzie powłoki będą miały na celu skupienie się na odporności na lód i skrócenie jego żywotności.

  – Dzięki połączeniu systemu spoiw z opatentowanymi przez AST pakietami samorozkładających się składników aktywnych, można uzyskać wytrzymały system powłok o silnych właściwościach „odstraszających” (zapobieganie oblodzeniu, niska przyczepność, brak porostów) przy zachowaniu doskonałych właściwości mechanicznych i trwałości powłoki – zapewnia firma.

  – Oprócz oszczędności, jakie może przynieść nasza nowatorska powłoka, istniejące strategie odladzania są bardzo uciążliwe dla środowiska. Wspólne podejście AST we wszystkich naszych sektorach rynku polega na tym, aby nasze produkty przynosiły korzyści ekonomiczne wraz z korzyściami dla środowiska – dodał Ward.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony