• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Wyroby Lakiernicze

  25 dni temu  27.03.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  PPG znalazło się na liście Corporate Knights Clean200 na 2024 r. jako wiodący producent farb, powłok i materiałów specjalistycznych. Firma zdobyła najwyższe miejsce dzięki wysokiemu procentowi sprzedaży produktów zrównoważonych w 2022 r., zgodnie z definicją Corporate Knights.

  Lista Clean200 obejmuje 200 spółek notowanych na giełdzie, które mają najbardziej zrównoważone całkowite przychody, uzyskując co najmniej 10% ze zrównoważonych źródeł. Spośród około 8 000 globalnych firm, które zostały ocenione, PPG zajęło 161. miejsce na liście pod względem zrównoważonych przychodów, odnotowując 19% sprzedaży produktów z certyfikatami zrównoważonego rozwoju stron trzecich w 2022 roku.

  Celem PPG na 2030 rok jest osiągnięcie 50% sprzedaży z produktów zrównoważonych, osiągając 39% do końca 2022 roku. Kluczowym elementem osiągnięcia tego celu jest stosowana przez firmę metodologia oceny zrównoważonych atrybutów jej produktów w oparciu o efektywność energetyczną, redukcję emisji, redukcję toksyczności, efektywność wykorzystania zasobów oraz okres użytkowania farby lub powłoki. Firma zapewnia również, że zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem jej innowacyjnego procesu badań i rozwoju.

  − Zrównoważony rozwój znajduje się na czele naszej strategii rozwoju produktów i innowacji − powiedziała Diane Kappas, wiceprezes PPG ds. globalnego zrównoważonego rozwoju. − Jesteśmy zaangażowani w minimalizowanie naszego własnego wpływu na środowisko, a także naszych klientów i znajdowanie rozwiązań, które wydłużą okres użytkowania ich najcenniejszych aktywów. To wyróżnienie wzmacnia nasze zaangażowanie w realizację celów na rok 2030 i dążenie do bardziej zrównoważonej przyszłości.

  Od 2022 r. PPG wprowadziło na rynek kilka produktów o zrównoważonych korzyściach, w tym:

  PPG SIGMAGLIDE 2390, wolną od biocydów farbę przeciwporostową, która wykorzystuje technologię PPG HYDROSET do tworzenia powierzchni wolnej od tarcia po zanurzeniu w wodzie, do której organizmy morskie nie mogą przylgnąć. Zmniejsza to opór i zapewnia oszczędność energii do 20%, przy 35% redukcji emisji dwutlenku węgla w porównaniu z tradycyjnymi powłokami przeciwporostowymi.

  PPG INNOVEL PRO, powłoka niezawierająca bisfenolu, która zapewnia lepsze właściwości aplikacyjne dla nadających się do recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Powłoki zapewniają minimalne psucie się, chroniąc zarówno puszkę, jak i integralność napoju.

  PPG CORASEAL 4-Wet Sealer, który pozwala na usprawnienie aplikacji poprzez wyeliminowanie pieca i szybsze utwardzanie w procesie produkcji samochodów, zmniejszając wytwarzanie dwutlenku węgla nawet o 6 kg na pojazd.

  PPG SEIGNEURIE EVOLUTEX Bas Carbone, powłoka architektoniczna wprowadzona na rynek we Francji, która wykorzystuje biospoiwo i ma o 20% niższy ślad węglowy niż poprzednie powłoki.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne