Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02 - 31.03 Julian

  ARTYKUŁY

  W pierwszym kwartale 2021 r. PPG przejmie VersaFlex – producenta farb i lakierów należącego do grupy DalFort Capital Partners. To już trzecia firma kupiona przez tego amerykańskiego potentata farbiarskiego, o której poinformowano w ciągu ostatnich tygodni.

  Koncern PPG ogłosił, że osiągnął porozumienie w sprawie przejęcia amerykańskiej firmy VersaFlex – producenta powłok polimocznikowych, epoksydowych i poliuretanowych dla branży wodno-kanalizacyjnej, transportowej, budownictwa oraz przemysłu. Firma powstała z połączenia czterech amerykańskich spółek zajmujących się produkcją farb i lakierów ochronnych: VersaFlex, Raven Lining Systems, Milamar Coatings i Specialty Products wykupionych w latach 2017-2019 przez DalFort Capital. W 2020 r. przedsiębiorstwo dysponowało trzema zakładami produkcyjnymi, w których zatrudniało ok. 130 pracowników, a jego przychody wyniosły ok. 70 mln dolarów.

  Jak powiedział Ram Vadlamannati, starszy wiceprezes ds. powłok ochronnych i morskich i prezes EMEA w PPG, szeroki asortyment i unikalna oferta produktów Versaflex doskonale uzupełnią i rozszerzą portfolio farb i lakierów PPG. Ogromną wartość dodaną dla koncernu stanowią także doświadczenie i moce produkcyjne firmy w zakresie wytwarzania farb polimocznikowych i posadzkowych.

  Transakcja przejęcia zostanie sfinalizowana jeszcze w pierwszym kwartale 2021 r. Warunki finansowe nie zostały podane do publicznej wiadomości.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony