Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  13 dni temu  16.09.2020, ~ Administrator   

  Dział lotniczy PPG w Australii ma wkład w ożywienie fragmentu historii Królewskich Australijskich Sił Powietrznych (RAAF), czyli samolotu Canberra Bomber (numer seryjny A84-232). Firma dostarczyła powłoki, które ochronią i upiększą ten cenny eksponat.

  Zbudowany w 1956 roku A84-232 służył w Dywizjonie 2 RAAF jako część Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Od 1971 do 1972 samolot był jednym z sześciu bombowców Canberra, które miały zostać zmodyfikowane do badań lotniczych, pełniąc tę ​​rolę aż do wycofania go ze służby w 1982 roku.

  W 1985 roku A84-232 został wystawiony przy głównym wejściu do Rządowej Fabryki Samolotów (GAF) na lotnisku Avalon, gdzie pozostał przez następne 35 lat. Od 2010 roku samolot przeszedł wiele renowacji i wymaga ciągłej konserwacji, aby zapewnić utrzymanie odpowiedniego standardu.

  – Nadchodzące australijskie międzynarodowe pokazy lotnicze na rok 2021 zbiegają się w czasie z setną rocznicą RAAF – powiedział Mick Jennings, szef służb lotniczych AMDA Foundation Limited. – Biorąc pod uwagę znaczenie tego wydarzenia, w połączeniu z ważną rolą, jaką Canberra Bomber odegrał w całej historii RAAF, zdecydowaliśmy się zakończyć profesjonalną renowację A84-232 z pomocą firm takich jak PPG, które dostarczają farby i powłoki.

  Sześciomiesięczny projekt renowacji rozpoczął się w grudniu 2019 roku, w tym samym hangarze, w którym w 1956 zbudowano A84-232. Jennings dostarczył do Aviat Global oryginalne rysunki i oznaczenia kolorystyczne samolotu. Firma PPG dostarczyła łącznie 120 litrów podkładu DESOPRIME HS CA7700 z aktywatorem „B” i poliuretanowymi farbami nawierzchniowymi DESOTHANE HS CA8000 w palecie kolorów ekstraciemnej morskiej szarości, oliwkowej i czarnej.

  – Solidne właściwości aplikacyjne serii podkładów CA7700 i lakierów nawierzchniowych CA8000 firmy PPG uczyniły je idealnymi produktami do ponownego malowania Canberra Bomber A84-232 – powiedział Glen Brabant, dyrektor generalny Aviat Global MRO.

  – Możliwość współpracy z AMDA Foundation Limited, Aviat Global i innymi firmami w celu przywrócenia tego bezcennego fragmentu australijskiej historii to prawdziwy zaszczyt – powiedział Andrew Arena, menedżer sprzedaży ds. kluczowych klientów PPG w Australii i Nowej Zelandii w branży lotniczej. – Jesteśmy podekscytowani, że powłoki lotnicze PPG chronią i upiększają A84-232 na wiele lat.

  Aby uzyskać więcej informacji wejdź na www.ppgaerospace.com

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony