• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  30.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Firma PPG wprowadziła na rynek powłokę morską PPG Sigmaglide® 2390, będącą przełomowym rozwiązaniem pomagającym armatorom obniżyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla oraz sprostać wymaganiom wyższej wydajności bez negatywnego wpływu na środowisko morskie.

  Ta wolna od biocydów powłoka antyporostowa oparta jest na rewolucyjnej technologii PPG Hydroreset™, która modyfikuje powłokę po zanurzeniu w wodzie, tworząc supergładką, niemal pozbawioną tarcia powierzchnię, której organizmy morskie nie rozpoznają i do której nie mogą przylgnąć.

  Zgodne z normami ISO 19030 i ITTC, powłoka ta umożliwia statkom utrzymanie czystego kadłuba i zmniejszenie oporu, osiągając oszczędność mocy do 20%, wydajność utraty prędkości poniżej 1% i do 35% redukcję emisji CO2 w porównaniu z tradycyjnymi powłokami przeciwporostowymi. Rzeczywista wydajność będzie zależała od modelu statku i warunków eksploatacji.

  − Powłoka PPG Sigmaglide 2390 to unikatowa formuła, która toruje drogę właścicielom i operatorom statków do poprawy wydajności i redukcji emisji CO2 − powiedział Jan Willem Tegelaar, dyrektor globalnej platformy PPG, Marine Coatings. − Wydajność utraty prędkości na poziomie mniejszym niż 1% pomaga statkom pracować ze średnią prędkością wyższą o jeden węzeł przy zachowaniu zgodności z CII.

  Wyjątkowa wydajność kontroli osadzania się foulingu w powłoce PPG Sigmaglide 2390 jest osiągana bez uwalniania biocydów do oceanów.

  Powłoka PPG Sigmaglide 2390 nadaje się również do aplikacji elektrostatycznej, która zapewnia wysoką wydajność transferu, co prowadzi do mniejszego zużycia farby.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...