• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  18 dni temu  06.06.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Wygląd powierzchni zmienia się w zależności od wielkości i wyrazistości struktur powierzchni. Urządzenie wave-scan 3 dual pozwala na obiektywną ocenę skórki pomarańczowej na powierzchniach o wysokim połysku. Urządzenie wave-scan 3 dual skanuje profil optyczny powierzchni za pomocą laserowego źródła światła.

  Profil ten analizowany jest przy 5 zakresach długości fal od 0,1 do 30 mm (Wa-We). Ponadto wykonywane jest zdjęcie z kamery, aby ocenić właściwości powierzchni spowodowane przez najmniejsze struktury <0,1 mm (du). W ten sposób symuluje się postrzeganie ludzkiego oka z bliskiej odległości (~ 30 cm) i dużej odległości (~ 2-3 m). Rezultatem pomiaru jest spektrum struktury, które jest podstawą do obliczenia specyficznych parametrów na skalach dedykowanych grupom klienckim dla skórki pomarańczowej oraz współczynnika DOI.

  Nowy sposób filtrowania profilu optycznego został opracowany we współpracy z VW/Audi, przy zastosowaniu metody szybkiej transformacji Fouriera (FFT). Pozwala ona określić intensywność i rozmiary dominujących fal struktury. Badania korelacji z wrażeniem wizualnym potwierdziły, że obserwatorzy mogą dobrze różnicować próbki na podstawie dominujących długości fal.

  wave-scan 3 to nowa konstrukcja z zastosowaniem wyjątkowo dużego, kolorowego wyświetlacza dotykowego oraz intuicyjnym menu umożliwiającym pracę jak ze zwykłym smartfonem. Urządzenie wyposażone zostało w superszybki układ obliczeniowy, co znacznie skraca czas pomiaru, usprawniając znacząco pracę. Długa żywotność baterii optymalizuje czas użytkowania, dzięki czemu można mierzyć wiele samochodów na linii

  lub w terenie.

  Urządzenie jest dostępne są w ofercie firmy PTH Eurotom Sp. z o.o. – autoryzowanego dystrybutora marki BYK Gardner w Polsce.

  Więcej TU

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...