• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  ARTYKUŁY

  Glamour Pink, to Kolor Roku 2024 AkzoNobel. Pastelowy odcień różu, inspirowany miękkimi piórami i wieczornymi chmurami, jest idealny do kreowania spokojnych i przyjaznych przestrzeni, których tak wielu z nas pragnie. Kolor ten znajdzie się również w palecie barw powłok przemysłowych.

  Ten przyjazny kolor to odpowiedź na szeroko zakrojone badania globalnych trendów społecznych, projektowych i konsumenckich na rok 2024. Wykazały one, że w niepewnym świecie, jaki nas teraz otacza, poszukujemy przynależności. Potrzebujemy miejsc, które sprawiają, że czujemy się spokojni, a także szukamy chwil radości w otaczającej codzienności. Te trendy, zidentyfikowane przez wewnętrznych ekspertów w dziedzinie farb i powłok oraz międzynarodowych projektantów z różnych krajów i kontynentów, będą miały wpływ na to, jak będziemy żyć w nadchodzącym roku.

  − Ponieważ społeczeństwo jest w stanie ciągłych zmian, ponownie staramy się ocenić, jak radzimy sobie ze światem − mówi Heleen van Gent, dyrektor kreatywny Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel. − Zaczynając od domu, chcemy stworzyć własne wyjątkowe miejsce, które ugruntuje nas w naszych indywidualnych wspomnieniach i relacjach. Nasz Kolor Roku, Glamour Pink i jego trzy uzupełniające się palety kolorów mogą nam w tym pomóc. Pozwalają nam spersonalizować nasze otoczenie, aby pasowało do czasów, w których żyjemy, a także wnoszą poczucie stabilności i chwile radości do naszych przestrzeni.

  − W każdej kulturze obowiązują różne kolory, które zazwyczaj odzwierciedlają inne emocje i tradycje − tłumaczy Zuzanna Skalska, analityk sygnałów zmian dla biznesu, wykładowczyni akademicka, a także polska ekspertka wchodząca w skład Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel. − Jednak zadaniem grupy ekspertów jest takie prześledzenie zmian czy wątków kulturowych, które pozwolą postawić na barwę, która ma szansę odpowiedzieć na oczekiwania bardzo szerokiej grupy odbiorców. Kolor Roku 2024, czyli Glamour Pink, to wyraz potrzeby ludzi, by oderwać się od negatywnych myśli, które zakłóciły nasz porządek. Spokojna barwa uosabia harmonię, ale i radość, które warto łączyć z bezpiecznym i komfortowym miejscem. Dla każdego powinien to być jego własny dom.

  Historia ciepłych kolorów przypomina dom, miejsce, które jest wygodne i bezpieczne, a także łączy odcienie kamienia, ziemi i gliny. Spokojna kolorystyka przywołuje na myśl naturę i esencję życia, łącząc delikatne zielenie i błękity lasu oraz morza. Wreszcie, podnosząca na duchu paleta kolorów wywołuje uśmiech na twarzy dzięki marzycielskim bzom i nowoczesnym żółciom.

  Modne kolory, tekstury i efekty specjalne zostały zaprojektowane dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, elektroniki użytkowej, mebli metalowych, oświetlenia, szafek, podłóg, produktów budowlanych i architektury, oraz oczywiście farb dekoracyjnych.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...