• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  23.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Pięćdziesiąt lat po pierwszym locie, ostatni z odrzutowców Boeing 747 Jumbo zjechał z linii produkcyjnej. Aby uczcić to osiągnięcie, firma AkzoNobel Powder Coatings nadała mu unikatowe wymalowanie − symbolizujące silne partnerstwo między producentem samolotów a firmą. Samolot dostarczony został liniom lotniczym Atlas Air.

  Wczesne samoloty były malowane powłoką Aeroflex w celu ochrony zewnętrznej części skrzydeł. Z biegiem lat AkzoNobel zwiększył zakres stosowanych powłok. Obecnie na zewnętrznych powierzchniach tych ostatnich samolotów, jak również na zbiornikach paliwa i wewnętrznych strukturach skrzydeł znajdują się podkłady tej firmy, system Aerodur 3001/3002 Basecoat/Clearcoat oraz lakier nawierzchniowy Eclipse do oznaczeń.

  Chociaż firma wyraziła smutek z powodu ostatecznego zakończenia produkcji modelu 747, to jednak będzie nadal wspierać samoloty Boeinga także w przyszłości. W rzeczywistości, niedawno ponownie pomalowała pierwszy RA001, który obecnie znajduje się w Museum of Flight w Seattle (USA).

  − Ten samolot był po prostu ogromny pod każdym względem− powiedział Mike Suhara, jeden z członków zespołu konsultantów ds. usług technicznych AkzoNobel Aerospace Coatings. − Zwykliśmy żartować, że mógłbyś umieścić ponad sto osób na stanowisku do malowania 747 i nie byłbyś w stanie znaleźć ich wszystkich. Na przykład w kajakach na klapach skrzydeł można było zmieścić dwóch lub trzech malarzy i nigdy nie wiedziałbyś, że tam są. Wysokość samolotu również stanowiła wyzwanie. 747 ma prawie 20 m wysokości w części ogonowej, co oznaczało, że nie można było dosięgnąć go standardową windą, trzeba było mieć kilkunastometrową windę, aby się tam dostać. Na tej wysokości odczucie ruchu jest znacznie nasilone, co oznacza, że malując końcówkę ogona można było doświadczyć dziwnego uczucia.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...