• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  30.06.2022, ~ Administrator   

  Fot. Gregoire Poux-Guillaume, dyrektor generalny AkzoNobel (od 1 listopada 2022 r.)

  Fot. Gregoire Poux-Guillaume, dyrektor generalny AkzoNobel (od 1 listopada 2022 r.)

  AkzoNobel ogłasza, że z dniem 1 listopada 2022 r. nowym dyrektorem generalnym (CEO) firmy zostanie Gregoire Poux-Guillaume. Zastąpi on Thierry'ego Vanlanckera, którego kadencja dobiega końca. Pełni on funkcję dyrektora generalnego i członka zarządu AkzoNobel od 2017 roku.

  Pochodzący z Francji Gregoire Poux-Guillaume (52 l.) jest międzynarodowym liderem biznesu. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w budowaniu skutecznych i rentownych firm w wymagającym środowisku, przyspieszaniu rozwoju biznesu oraz poprawie marż. Wcześniej piastował m.in. stanowisko dyrektora generalnego Sulzer, dyrektora generalnego GE Grid Solutions (poprzednio Alstom Grid) i starszego dyrektora zarządzającego w CVC Capital Partners.

  – Gregoire to doświadczony lider biznesu posiadający na swoim koncie osiągnięcia w rozwoju firm w tempie przekraczającym wzrost rynku i w budowaniu silnych zespołów – komentuje Nils Smedegaard Andersen, przewodniczący Rady Nadzorczej AkzoNobel. – Dzięki jego doświadczeniu zyskamy cenną perspektywę pozwalającą nam dalej się rozwijać i osiągać dobre wyniki finansowe. Jesteśmy szczęśliwi i pewni, że znaleźliśmy dla AkzoNobel najlepszego kandydata, dzięki któremu zachowamy pozycję lidera w naszej branży. Jego doświadczenie zapewni nam cenną perspektywę, która pomoże w przyszłym rozwoju i w wynikach finansowych. Nie mogę się już doczekać naszej współpracy.

  – Czuję się zaszczycony tym, że rada nadzorcza AkzoNobel zdecydowała się powierzyć mi przewodzenie firmie na kolejnym etapie jej rozwoju – mówi Gregoire Poux-Guillaume. – AkzoNobel jest liderem w dziedzinie innowacyjnych oraz zrównoważonych produktów i rozwiązań. To prawdziwie globalna firma o dumnym dziedzictwie. Z niecierpliwością czekam, by poznać nowe koleżanki i kolegów, wraz z nimi kontynuować postępy poczynione w ostatnich latach.

  Zarząd AkzoNobel dziękuje poprzedniemu dyrektorowi generalnemu Thierry’emu Vanlanckerowi za lata jego oddania firmie i gratuluje sukcesów. Pod jego przewodnictwem, firma wyodrębniła ze swojej struktury dział Specialty Chemicals i w pełni skoncentrowała się na farbach i powłokach, stając się konkurencyjnym przedsiębiorstwem o wysokiej rentowności.

  Gregoire Poux-Guillaume dołączy do AkzoNobel z dniem 1 października 2022 roku. Oficjalnie obejmie stanowisko 1 listopada.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...