Szukaj

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  13 dni temu  13.01.2021, ~ Administrator   

  Firma Valspar wprowadziła na rynek podkład i farbę zewnętrzną SeasonFlex, która zapewnia wysoką ochronę przed pękaniem, łuszczeniem się i pleśnią niezależnie od pory roku.

  SeasonFlex to idealna propozycja dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na żmudne przygotowanie powierzchni do malowania. Wystarczy dokładnie wyczyścić i wysuszyć podłoże, aby usunąć pozostałości brudu, kurzu, wapna, rdzy, smarów czy pleśni, a następnie nanieść farbę. Dzięki bardzo dobremu kryciu do uzyskania oczekiwanego efektu wystarczy z reguły nałożenie jednej warstwy farby, a następnie pokrycie całej powierzchni lakierem.

  Duża elastyczność powłoki sprawia, że jest ona bardzo odporna na pękanie i łuszczenie, a dodatkowo chroni powierzchnię przed rozwojem pleśni. Jej formuła bazuje w 100% na akrylu i jest dostępna w trzech wariantach: matowym, satynowym i półbłyszczącym.

  Farbę można nakładać niemal na każde podłoże, w tym na panele i listwy drewniane, płyty cementowe zbrojone, płyty PVC, zagruntowany metal, cegłę, cement, bloczki żużlowe i stiuk. Nie należy natomiast pokrywać nią glazurowanej cegły, podłóg ani stopni schodów.

  Aby uzyskać optymalne warunki schnięcia, farbę najlepiej nanosić w temperaturze od 10 do 32ºC w miejscu zacienionym. Nie należy jej wystawiać na działanie deszczu ani rosy. Czas schnięcia wynosi 1–4 godziny w temperaturze 25ºC przy wilgotności 50%.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony