• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Kolorymetria

  11 miesięcy temu  23.06.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Po raz pierwszy od 2004 roku NCS Colour wprowadza nowe kolory standardowe, zwiększając liczbę odcieni z 1950 do 2050.

  Jaki kolor bieli wybrać? Jak dobrać różne kolory szarości, aby uzyskać właściwy odcień, nie za szary ani za beżowy? Czy słynne skandynawskie światło można zaadaptować w projekcie, stosując określony odcień koloru? Wprowadzając na rynek 100 nowych kolorów NCS Standard w zakresie barw niskochromatycznych, NCS Colour chce rozwiązać te problemy i ułatwić dobór odpowiedniej kolorystyki.

  NIEWIELKA RÓŻNICA MOŻE MIEĆ OGROMNY WPŁYW

  Kolory niskochromatyczne są bardzo ważne w projektowaniu wnętrz i przestrzeni zewnętrznych, projektowaniu produktów i architekturze. Oglądając próbki kolorów często trudno jest odróżnić jeden kolor od drugiego. Jednak po zastosowaniu koloru, niewielkie różnice w niuansach lub odcieniach mogą mieć duży wpływ na ostateczny wygląd. Z tego powodu NCS Colour poszerza standardową gamę kolorów w niskochromatycznym obszarze przestrzeni barw. Oferuje to użytkownikowi więcej opcji i większą kontrolę.

  GLOBALNA SPOŁECZNOŚĆ PROJEKTANTÓW

  100 nowych kolorów jest wynikiem wspólnych wysiłków NCS Colour i globalnej społeczności profesjonalistów zajmujących się kolorem, których celem jest dalsze udoskonalenie systemu NCS. Nowa technologia umożliwiła NCS produkcję próbek w zupełnie nowych niuansach o niskiej chromatyczności. Nigdy wcześniej nie występowały one w gamie kolorów NCS Standard.

  - Kolory niskochromatyczne są niezmiennie na naszej liście najlepiej sprzedających się kolorów. Przez lata przekonaliśmy się, jak ważne są one dla nas. Często wykorzystujemy je w naszych projektach rozwoju kolorów dla przemysłu farb dekoracyjnych, marek kuchennych, producentów sprzętu AGD, przemysłu motoryzacyjnego itp. i stale znajdują się one na szczycie listy najczęściej poszukiwanych kolorów przez społeczność projektantów - mówi Ingela Koski-Vähälä, Portfolio Manager NCS Colour.

  CZTERY OBSZARY KOLORÓW

  Kolory niskochromatyczne to najczęściej używane kolory w systemie NCS, z wyjątkiem kolorów neutralnych (N). Nowe kolory koncentrują się na odcieniach pomiędzy żółtym a czerwonym. Ten obszar koła barw NCS obejmuje beż i brąz (jako niuans pomarańczowego) oraz róż (niuans czerwonego). Ponadto, biały jest niezwykle ważnym kolorem dla farb. Mimo że na rynku istnieje niezliczona liczba odcieni bieli, większość z nich ma w NCS od 05 do 10 stopni czerni i od 00 do 02 stopni chromatyczności. Z tego powodu w systemie NCS dodano dwa nowe niuanse w tej przestrzeni: 0601 i 1001, które odpowiadają najczęściej sprzedawanym odcieniom bieli poza obecnym standardem NCS

  - Jesteśmy dumni z tego, że nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem Natural Colour System oraz jego fizycznych i cyfrowych reprezentacji. Dodanie 100 nowych kolorów standardowych jest dla nas ważnym kamieniem milowym – dodaje Elin Askfelt, dyrektor generalny NCS Colour.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...