• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  3 miesiące temu  28.11.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Fot. www.dolnimorava.cz/pl

  Fot. www.dolnimorava.cz/pl

  Sky Bridge 721 to najdłuższy most wiszący dla pieszych na świecie, który zlokalizowany jest w gminie Dolni Morava w Czechach. Obiekt znajduje się 95 metrów nad głęboką górską doliną i gwarantuje niezapomniane wrażenia dla wszystkich śmiałków, którzy zdecydują się na spacer po kładce o długości 721 metrów. Co ciekawe, największe elementy konstrukcji zostały ocynkowane w jednej z polskich ocynkowni należącej do Grupy Seppeler, zrzeszonej w Polskim Towarzystwie Cynkowniczym.

  Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób konstruktorom mostu udało się przeciągnąć masywne stalowe liny pomiędzy dwoma wzgórzami albo jak ocynkowana kładka radzi sobie z porywistym górskim wiatrem, to z pewnością zainteresuje Was poniższy film. Miłośnicy ujęć z lotu ptaka także znajdą coś dla siebie.

  Cynkowanie ogniowe zapewnia długotrwałe i skuteczne zabezpieczenie stali przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku inwestycji, takich jak Sky Bridge 721, przeprowadzanie cyklicznych konserwacji jest ekstremalnie trudne i kosztowne – dlatego nic dziwnego, że wybór padł właśnie na ocynk. Solidna powłoka antykorozyjna z cynku zachowuje swoją trwałość dosłownie przez dziesiątki lat, co sprawia, że stalowe elementy nie wymagają konserwacji, a ich żywotność znacząco się wydłuża.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...