Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  12 dni temu  31.07.2020, ~ Administrator   

  AXALTA PUBLIKUJE RAPORT NA TEMAT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU W LATACH 2018-2019

  Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, opublikowała raport na temat zrównoważonego rozwoju w latach 2018–2019. Dokument skupia się przede wszystkim na rozwoju firmy, którego podstawą są zrównoważone praktyki biznesowe w obszarach technologii, codziennej działalności i odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.

  – Zrównoważony rozwój to dla nas kwestia niezwykle ważna, dlatego też stanowi punkt wyjścia wszystkich naszych działań – mówi Robert Bryant, CEO firmy Axalta. – Raport omawia sukcesy naszego globalnego zespołu w dziedzinie zrównoważonego rozwoju – od nowatorskich technologii, które pomagają klientom oszczędzać energię i pracować wydajniej, przez rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pracy i obniżające nasz wpływ na środowisko, aż po nasze nieustanne dążenie do działania w sposób rzetelny i etyczny. Coraz częściej klienci i partnerzy firmy są zainteresowani kwestiami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, a ten raport to tylko jeden z wielu dowodów na to, że traktujemy ten temat poważnie oraz odnosimy na tym polu sukcesy.

  W dwuletnim okresie objętym raportem Axalta dowiodła nieustannego zaangażowania w ideę zrównoważonego rozwoju oraz realizację celów w obszarach ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Raport wymienia liczne nagrody – przyznane firmie przez klientów, organizacje branżowe i inne podmioty – za programy zrównoważonego rozwoju i osiągi firmy w tej dziedzinie.

  Dokument prezentuje także ponad 150 lat doświadczenia firmy w branży oraz jej nieustanne dążenie do rozwoju technologii lakierów i tworzenia zrównoważonych produktów, które zapewniają jeszcze lepsze i trwalsze powłoki. W ramach nieustających inwestycji w innowacyjne rozwiązania, Axalta w omawianym okresie wprowadziła do oferty 500 nowych produktów oraz otworzyła Globalne Centrum Innowacji – największy na świecie ośrodek badawczo-rozwojowy poświęcony kolorom i lakierom.

  W odniesieniu do bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności w miejscu pracy, Axalta zaprezentowała nowy slogan „Driving Perfect Performance” oraz wdrożyła globalne szkolenia w zakresie bezpieczeństwa. W 2019 r. Axalta odnotowała najniższy dotychczas odsetek wypadków: 0,28, który plasuje firmę w ścisłej czołówce branży lakierniczej. Axalta deklaruje też globalne obniżenie zużycia energii oraz emisji gazów cieplarnianych w omawianym okresie. Firma opisuje również swoje działania na rzecz propagowania odpowiedzialnych praktyk pozyskiwania surowców i dbania o prawa człowieka w ramach łańcucha dostaw.

  W latach 2018–2019 Axalta kontynuowała działalność na rzecz pracowników i lokalnych społeczności oraz udoskonaliła wewnętrzne programy rozwoju talentów, dbania o zaangażowanie pracowników, a także inicjatywy na rzecz integracji oraz poszanowania różnorodności. W ramach programu „Bright Futures” Axalta nawiązała współpracę z innymi firmami, aby pomagać społecznościom, w których prowadzi działalność. Celem jest rozwój edukacji z zakresu przedmiotów STEM oraz inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

  Raport na temat zrównoważonego rozwoju firmy Axalta w latach 2018–2019 jest dostępny online pod adresem sustainability.axalta.com.

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony