• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Wydanie nr: 4(144)/2023

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  8 miesięcy temu  28.09.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Innowacyjne technologie do malowania proszkowego firmy ROMER

  ROMER to największy polski producent urządzeń do malowania proszkowego z ponad 30-letnią historią. Ponad 10 tys. urządzeń działa w ponad 45 krajach na całym świecie. Firma zajmuje się produkcją urządzeń technologicznych do malowania proszkowego, jak również rozwiązaniami oferującymi pełną automatyzację dla przemysłu lotniczego czy motoryzacyjnego. Podczas opracowywania nowego aplikatora do malowania proszkowego ProfiSpray położono nacisk na wygodę operatora i najwyższą jakość sprzętu. Posiada on funkcjonalności ułatwiające pracę i umożliwiające m.in. oszczędność proszku czy zarządzanie zleceniami.

  Pistolet ręczny 

  ProfiGun PM-1 to lekki, ergonomiczny pistolet z profilowaną rękojeścią. Procentowa regulacja farby i zmiana programu są zintegrowane w uchwycie. Wysoce precyzyjna kaskada ceramiczna o napięciu do 100 000 V (polaryzacja ujemna) skutecznie naładowuje ujemnie wszystkie rodzaje proszku. W ten sposób wyrzuca do 17 tys. jonów na sekundę. Dzięki efektywnemu naładowaniu proszku znaczna jego część pozostaje na obrabianym przedmiocie. Nowa generacja dysz zapewnia doskonałą penetrację proszku w skomplikowanych kształtach. Pistolet ProfiGun został zaprojektowany w taki sposób, aby rura proszkowa od szybkozłącza do dyszy była wykonana z monolitycznego kawałka. Oznacza to, że ryzyko przedostawania się proszku na tym odcinku jest bardzo niskie. Konstrukcję można całkowicie zdemontować, ścieżkę proszku można wymienić, co zapewnia łatwość konserwacji. Pistolet wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o podwyższonej odporności na uderzenia. Nasadka dyszy szczelinowej jest standardowo dołączona do każdego zestawu, ta umożliwia regulację rozrzutu w zakresie od 30° do 50°.

  W celu szybszej i dokładniejszej zmiany koloru ROMER opracował funkcję automatycznego czyszczenia pistoletu, która jest uruchamiana za pomocą rękojeści lub ekranu aplikatora − cyklicznie przedmuchuje pistolet sprężonym powietrzem. Pistolet jest standardowo wyposażony w szybko­złącze umożliwiające szybką wymianę węża.

  Pompa proszkowa 

  Pompa do farb proszkowych ProfiJector posiada innowacyjną konstrukcję, w której kąty podawania zostały zaprojektowane dla jak największej wydajności, co zostało potwierdzone testami. Pompa oszczędza farbę i powietrze w porównaniu do konkurencyjnych wtryskiwaczy wykorzystujących kąt prosty. Koszty eksploatacji są stosunkowo niskie w porównaniu z innymi pompami.

  Sterownik 

  Sterownik PSS ma 7-calowy panel dotykowy z intuicyjną obsługą. W urządzeniu są trzy programy automatyczne: przemalowywanie, powierzchnie trudno dostępne, powierzchnie płaskie. Podziałka wyskalowana jest co 0,1 μA w pełnym zakresie regulacji. Dozowanie powietrza jest kontrolowane przez specjalne zawory pneumatyczne, a rzeczywisty pomiar przepływu powietrza reaguje na błędy, takie jak spadek ciśnienia czy niedrożność systemu. Jest on sterowany przez zewnętrzne sterowniki nadrzędne za pośrednictwem protokołu Mod Bus. Dostępne są również zaawansowane narzędzia diagnostyczne oraz możliwość nazywania programów.

  Ładowanie proszku i dostarczanie powietrza 

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...