• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  miesiąc temu  16.08.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Laboratorium chemiczne Katedry Technologii Chemicznej, Organicznej i Petrochemii na Politechnice Śląskiej w Gliwicach przeszło metamorfozę. W ramach projektu COLORFUL COMMUNITIES® pracownia została w całości wyremontowana i wyposażona w nowe meble i sprzęty laboratoryjne. Dodatkowo, dzięki muralom, wnętrze zyskało nowe kolory. Projekt renowacji laboratorium rozpoczął się w 2017 i realizowany był w kilku etapach. Łączna wartość inwestycji wyniosła 420 tys. zł, a jej fundatorem była firma PPG, która od lat współpracuje z Uczelnią na różnych polach.

  - Wieloletnia współpraca z firmą PPG obejmuje zarówno obszar dydaktyczny, jak i badawczy.
  Ta kooperacja jest dla nas bardzo ważna, nie tylko ze względu na wsparcie finansowe. Cieszymy się, że dzięki wspólnemu działaniu nasza Uczelnia ma możliwość uczestnictwa w tzw. edukacji nieformalnej. Program Colorful Communities jest niezwykle inspirujący. Daje możliwość do integracji, a w efekcie stworzenia nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni, która na lata posłuży studentom – mówi, dr hab. inż. profesor Politechniki Śląskiej, Beata Orlińska, kierownik Katedry Technologii Chemicznej, Organicznej i Petrochemii.

  Remont laboratorium na Politechnice Śląskiej – współpraca uczelni i firmy PPG

  PPG w swojej strategii zobowiązuje się do aktywnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma od rozpoczęcia działalności realizuje tę zasadę, także poprzez zaangażowanie w kwestie społeczne i wspieranie ważnych, perspektywicznych inicjatyw. W tym celu PPG współpracuje z godnymi zaufania partnerami, wnoszącymi właściwą wiedzę merytoryczną i doświadczenie.

  - Głównym celem dofinansowania uczelni przez PPG we wcześniejszych latach było doposażanie laboratoriów w ramach działań wspierających rozwój STEM. Dotacja na lata 2020-2022 przeznaczona została na remont jednego z najgorzej wyglądających laboratoriów, w którym docelowo znalazły się ufundowane wcześniej sprzęty – mówi Magdalena Olszewska, Corporate Communications and PR Manager, PPG & Tikkurila.

  Finalnym elementem gliwickiego projektu było wspólne malowanie murali przez pracowników-wolontariuszy z firmy PPG oraz przedstawicieli uczelni. Do ich wykonania użyto farb SIGMA COATINGS™ oraz DEKORAL® Professional - serii wyrobów opracowanych z myślą o profesjonalnych wykonawcach, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom gwarantują doskonałą ochroną oraz trwałość powłoki. Prace nadzorowała artystka Magdalena Kapela.

  - Zależało mi, aby finalnie stworzyć projekt, który będzie inspirował młodych chemików do działania
  i twórczej pracy, a jednocześnie wpisywał się w atmosferę miejsca. Dlatego na muralach pojawiły się elementy wyposażenia pracowni. Intensywne barwy, duże formy i szerokie kąty dodatkowo wpływają
  na pobudzenie wyobraźni. Pomocne w realizacji zamysłu artystycznego były specjalnie wyselekcjonowane farby PPG. Farby mają bardzo mocny pigment, to bardzo ważne z uwagi na jakość pracy i finalnego odbioru – komentuje pani Magdalena Kapela.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...