Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  20 dni temu  15.04.2021, ~ Administrator   

  Aby przemienić pokój dziecięcy w stację kosmiczną, wystarczy trochę srebrnej i fluorescencyjnej farby. Fot. Tikkurila

  Aby przemienić pokój dziecięcy w stację kosmiczną, wystarczy trochę srebrnej i fluorescencyjnej farby. Fot. Tikkurila

  Jeśli nasze dziecko marzy o podróżach w kosmos, możemy przemienić jego pokój w magiczną stację kosmiczną. Wystarczy nieco srebrnej i fluorescencyjnej farby.

  Satynowe niebo w kolorze głębokiego granatu, a na nim księżyc i gwiazdy w srebrnym, połyskliwym odcieniu – każdy mały astronauta marzy o takim wystroju. A gdyby tak spełnić jego marzenia? Wystarczy do tego trochę srebrnej i fluorescencyjnej farby, pędzel, sznurek, kreda i kawałek sztywnej, plastikowej płyty.

  Malowanie ścian

  Projekt najlepiej zacząć od pomalowania powierzchni ścian satynową farbą w intensywnym, głębokim odcieniu ciemnego granatu. Wybierzmy do tego celu farbę do pokoi dziecięcych lub uniwersalny, bezzapachowy produkt niezawierający LZO.

  Srebrne ciała niebieskie

  Na tak pomalowaną i dobrze wysuszoną ścianę czas wprowadzić kolejnych bohaterów: gwiazdy i księżyc. Gwiazdy najłatwiej namalować, korzystając z przygotowanego wcześniej szablonu. Wystarczy na kawałku przezroczystego plastiku wymalować markerem kształty gwiazd o różnej wielkości i rozmieszczeniu, a następnie wyciąć je nożykiem do tapet. Tak przygotowany szablon przyklejamy do ściany taśmą malarską i odrysowujemy, korzystając z perłowej farby w srebrnym kolorze i kawałka zwiniętej i sklejonej taśmą gąbki.

  Tę samą farbę możemy wykorzystać do wymalowania księżyca. Do zaznaczenia jego kształtu przyda nam się mały gwoździk i sznurek: gwoździk wbijamy w ścianę, przywiązujemy do niego sznurek, a następnie prowadzimy go po okręgu, zaznaczając kredą kontur księżyca. Zaznaczony kształt powlekamy farbą, zaczynając od krawędzi.

  Fluorescencyjny księżyc

  Aby spotęgować efekt „świecenia”, niektóre gwiazdy oraz ćwierć księżyca możemy pokryć dodatkowo fluorescencyjnym laserunkiem. Wystarczy, że w przypadku gwiazd skorzystamy z tego samego szablonu, powlekając wybrane elementy. Ćwiartkę księżyca musimy najpierw wymalować, znów korzystając z gwoździka i sznurka – tyle że przybitego na skraju tarczy księżyca. Następnie tak wyznaczony kształt pokrywamy dokładnie laserunkiem i gotowe!

  GALERIA ZDJĘĆ

  Pomalowany fluorescencyjnym laserunkiem księżyc i gwiazdy świecą w ciemności. Fot. Tikkurila

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony