• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    ARTYKUŁY

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    14 dni temu  28.11.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Firma Rösler oferuje doskonałe koncepcje wyposażenia do indeksowania operacji produkcyjnych o ciągłym przepływie. Jedną z takich maszyn jest kompaktowe urządzenie do obróbki strumieniowo-ściernej RWK 6/12-2 z komorą obrotową. Wyposażenie w zautomatyzowaną obsługę detali pozwala na łatwą integrację z połączonymi liniami produkcyjnymi, wymagając przy tym bardzo mało miejsca. Ponadto dostarczony pakiet oprogramowania do cyfryzacji zapewnia pełną przejrzystość procesów i kosztów oraz minimalizuje ogólne wymagania dotyczące personelu.

    Urządzenie RWK 6/12-2 ze zautomatyzowaną obróbką detali oferuje znaczące korzyści. Może być używane do wszelkiego rodzaju obróbek strumieniowo-ściernych, takich jak czyszczenie powierzchni, na przykład usuwanie piasku i zgorzeliny, homogenizacja powierzchni i zaawansowane operacje śrutowania. Dzięki zaskakująco niewielkim rozmiarom, kompaktowe urządzenie wymaga bardzo mało miejsca po zintegrowaniu z połączonymi liniami produkcyjnymi. Specjalnie przygotowane interfejsy w układzie sterowania maszyny ułatwiają szybkie podłączenie do nadrzędnych systemów sterowania produkcją. Standardowy robot przemysłowy przenosi obrabiane elementy, umieszczając je w komorze śrutowniczej i wyjmując je po zakończeniu cyklu śrutowania.

    Przemyślana konstrukcja dwukomorowa umożliwia załadunek/rozładunek detali w jednej komorze, podczas gdy proces obróbki strumieniowo-ściernej odbywa się w drugiej komorze. Praktycznie eliminuje to jakikolwiek przestoje. Maszyna jest wyposażona w dwie turbiny Gamma G, które zapewniają krótki czas cyklu obróbki i energooszczędną pracę. Te wysokowydajne turbiny są wyposażone w zakrzywione łopatki wyrzucające w kształcie litery "Y". W porównaniu z konwencjonalnymi turbinami, specjalna forma łopatek z precyzyjnie obliczoną krzywizną zapewnia znacznie wyższą prędkość wyrzucania mediów. Skutkuje to o 20% wyższą wydajnością obróbki strumieniowo-ściernej przy znacznie niższym zużyciu energii. Ogólnie rzecz biorąc, można osiągnąć oszczędność kosztów do 25%.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Moduły cyfryzacji od Rösler Smart Solutions pozwalają na wdrożenie koncepcji automatyzacji, które wykraczają daleko poza zwykłą automatyzację przenoszenia obrabianych elementów. Ten pakiet oprogramowania został zaprojektowany w celu obniżenia kosztów operacyjnych i wymagań dotyczących personelu poprzez inteligentne sterowanie procesem i wyposażeniem. W jego centrum znajduje się aktywne monitorowanie i analiza różnych podzespołów maszyny i parametrów procesu, na przykład natężenia przepływu mediów do obróbki strumieniowo-ściernej, jakości mieszanki mediów, poboru prądu przez turbiny i godzin pracy. Pozwala to na przykład na przypisanie emisji CO2 generowanej przez proces obróbki strumieniowo-ściernej do liczby obrabianych elementów. Dzięki różnym funkcjom rozwiązanie Rösler do cyfryzacji pomaga zmaksymalizować czas pracy wyposażenia i pomaga osiągnąć znaczną wartość ekonomiczną.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...