• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Wydanie nr: 2(142)/2023

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  11 miesięcy temu  26.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Innowacyjna farba antykorozyjna z grafenem została zastosowana już w 80 tys. samochodów

  Dynamicznie rozwija się współpraca pomiędzy Advanced Graphene Products a spółką Nanosphere w zakresie dostarczania grafenu do farb antykorozyjnych stosowanych w przemyśle samochodowym. Od października 2022 roku Nanosphere realizuje wdrożenie na skalę przemysłową proszkowej farby epoksydowej produkowanej w Eko-Color Sp. z o.o. wzbogaconej nanocząsteczkami węglowymi, pod nazwą handlową Andromeda, która jest stosowana przede wszystkim do zabezpieczenia elementów układu przeniesienia napędu przez globalnych producentów motoryzacyjnych.

  Firma Nanosphere, wraz z Advanced Graphene Products S.A. oraz Eko-Color Sp. z o.o., opracowała skład innowacyjnej, antykorozyjnej farby proszkowej, która znalazła już swoje zastosowanie w elementach układu przeniesienia napędu renomowanych producentów samochodów, m.in. BMW, Mini, Mercedes-Benz Group AG, Volkswagen oraz Ford. W składzie farby proszkowej produkowanej w Eko-Color Sp. z o.o. z Bytowa znajduje się grafen, który dostarcza Advanced Graphene Products. Farba Andromeda jest nowością na rynku i stanowi przykład produktu, który został przygotowany zgodnie z wymaganiami klienta, w tym przypadku producenta półosi firmy Neapco Europe. 
  − Cieszymy się, że jesteśmy w awangardzie firm dostarczających innowacyjne technologie dla branży automotive, które odpowiadają na potrzeby producentów części samochodowych w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego − mówi Piotr Kiljańczyk, prezes zarządu...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik

  WYDANIE 2(142)/2023

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne