Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Lakiernictwo Proszkowe

  10 miesięcy temu  11.09.2019, ~ Administrator   

  Druga edycja Forum Nowoczesnych Technologii Malowania odbyła się w malowniczej scenerii Podkarpacia, w hotelu Arłamów usytuowanym na samym szczycie góry otoczonej z każdej stron bieszczadzkimi lasami. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były: chemia, farby oraz urządzenia.

  Forum Nowoczesnych Technologii Malowania, organizowane przez firmę Ecoline, to dwa dni wypełnione merytoryczną wiedzą z zakresu technologii malowania proszkowego, trzy ścieżki tematyczne i około dwudziestu prelegentów. Jak podkreślali słuchacze, tematyka była odpowiednio dobrana i zapewniała przegląd procesów mających wpływ na poprawę jakości i wydajności lakierowania proszkowego. Poruszane były tematy: certyfikat Qualisteelcoat dla farb proszkowych; fluorescencyjne farby proszkowe, które pozwalają detalom być bardziej widocznymi, co poprawia bezpieczeństwo; sposoby usuwania farby; niestandardowe wykorzystanie standardowych produktów w lakierniach proszkowych; niskotemperaturowe procesy przygotowania powierzchni; rodzaje przygotowania powierzchni przed malowaniem; procesy śrutowania z użyciem specjalnego preparatu; nowa kabina proszkowa Ecoline; optymalizacja dozowania proszku podczas aplikacji poprzez wykorzystanie azotu; nowatorskie rozwiązania aplikacyjne; przenośniki power&free w systemach malarskich; nowatorskie malarnie proszkowe; zabezpieczenie antygraffiti z wykorzystaniem powłok proszkowych; opis technologii przygotowania powierzchni na liniach Ecoline; zastosowanie czyszczenia suchym lodem w lakierniach; dobór oprzyrządowania do kontroli powłok.

  Atmosfera hotelu położonego w sercu Bieszczad sprzyjała nie tylko zdobywaniu wiedzy, ale i wypoczynkowi. Organizatorzy zadbali także o dodatkowe atrakcje. Podczas kolacji biesiadnej w karczmie wystąpił iluzjonista, który zachwycił swoimi umiejętnościami.

  – Dziękuję wszystkim gościom za udział w drugiej edycji naszego forum, na które tym razem zaprosiliśmy do Arłamowa na Podkarpaciu, krainy odległej wprawdzie od głównych szlaków komunikacyjnych, ale za to pięknej i czystej w swej formie. To tu wyrosły korzenie naszej firmy – podsumował Piotr Potocki, właściciel firmy Ecoline.

  Szersza relacja we wrześniowo-październikowym numerze „Lakiernictwa Przemysłowego”.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony