• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  4 miesiące temu  21.01.2022, ~ Administrator   

  Produkty IGP-LivingSurfaces nawiązują wyglądem i fakturą do naturalnego i sztucznego kamienia, są lekkie, a do ich wytworzenia potrzeba znacznie mniej zasobów. Dzięki temu stanowią idealne rozwiązanie do wykańczania elewacji.

  Sposób wykonania fasady wpływa na cały budynek, aż po jego fundamenty. Im cięższy zastosujemy materiał, tym solidniejsza musi być konstrukcja budynku. Zwłaszcza żelazobeton ma znaczący wpływ na jego łączny ciężar. Poza produkcją wielkie znaczenie ma także transport stali i betonu.

  Obok łatwości obróbki, wytrzymałości i wreszcie walorów estetycznych beton ma wiele innych zalet. Czy da się go w ogóle czymś zastąpić? Jako ekspert w zakresie farb proszkowych i powłok odpornych na działanie warunków atmosferycznych firma IGP Powder Coatings zadała sobie właśnie to pytanie. Zajmujący się pigmentami specjaliści IGP Powder Coatings opracowali farbę proszkową, dzięki której można uzyskać wrażenie litego materiału, typowe dla elementów wykonanych z obrabianego kamienia naturalnego lub sztucznego. Gruboziarniste mieszanki farb proszkowych ożywiają powierzchnię powlekanych materiałów. Pozwalają odtworzyć ziarnistość kamienia naturalnego, kamienia sztucznego lub betonu, zachowując jednocześnie swój unikalny charakter. Taka powłoka wykonana na aluminium umożliwia uzyskanie lekkiej fasady.

  Farby proszkowe IGP-LivingSurfaces są dostępne w trzech wariantach: z efektem nakrapianym, w strukturze falistej oraz w strukturze ziarnistej/tynku. Faktura i struktura powłoki powodują, że materiał sprawia w dotyku wrażenie naturalnego kamienia, z którego wykonuje się wykończenia elewacji. Możliwe jest nawet uzyskanie koloru i faktury dostosowanych do wymogów konkretnego projektu. Produkty IGP-LivingSurfaces odznaczają się najwyższą odpornością na wpływ warunków atmosferycznych, co jest cechą charakterystyczną powłok proszkowych oferowanych przez IGP Powder Coatings.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...