Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  miesiąc temu  26.02.2021, ~ Administrator   

  Ciepłe szarości ze względu na swoją uniwersalność świetnie sprawdzą się zarówno w zestawieniu z niebieskim, jak i ciemnym dachem.

  Ciepłe szarości ze względu na swoją uniwersalność świetnie sprawdzą się zarówno w zestawieniu z niebieskim, jak i ciemnym dachem.

  Czy podczas wybierania koloru elewacji patrzysz na dach? Wielu z nas tego nie robi. A szkoda, bo dzięki odpowiedniemu zestawieniu barw można stworzyć zamkniętą, spójną kompozycję.

  Choć przyjęło się, że kolor elewacji powinien być stonowany, nie ma jednej reguły, która ułatwiałaby wybór idealnego odcienia. Wiele zależy od wykończenia, dodatków, charakteru właściciela i… koloru dachu. Temu ostatniemu aspektowi poświęca się jednak z reguły mniej uwagi niż na to zasługuje. A niesłusznie, bo dobrze dobrana kolorystyka dachu i elewacji tworzy spójną kompozycję, która świadczy o dobrym guście właścicieli.

  Czerwony dach

  Choć w ostatnim czasie czerwienie zyskały silną konkurencję w postaci brązowych i szarych alternatyw, wciąż są jednym z najchętniej wybieranych kolorów dachów. Biały domek z czerwonym dachem nieodmiennie kojarzy nam się z dzieciństwem. Ale może tam powinien pozostać? Postawmy na coś nowoczesnego – przytłumione beże, eteryczne błękity lub – to wariant dla odważnych – przybrudzone róże.

  Najbardziej neutralnym i bezpiecznym wyborem będzie beż. Aby jednak nie sprawiał nudnego wrażenia, możemy połączyć go z ciemnobrązowymi lub białymi akcentami. Jego neutralność ma tę zaletę, że podkreśla kolor dachu i wykończeń, podczas gdy sama fasada pozostaje lekko „ w cieniu”. Podobną rolę odgrywa zresztą także jasny błękit – z tym że jest on zdecydowanie lżejszy w odbiorze, dzięki czemu nada naszemu obejściu unikalny wygląd, jednocześnie podkreślając jego wyjątkowość.

  Odwrotnie oddziałują przybrudzone róże – to one znajdują się na pierwszym planie, czy to jako kolor elewacji, czy wykończeń. To propozycja dla odważnych dekoratorów, którzy chcą elewacją wyrazić swój styl.

  Niebieski dach

  Niebieskie dachy dobrze komponują się z jaśniejszymi odcieniami błękitu. Aby jednak nie wprowadzić w naszym obejściu zbyt dużo niebieskości, warto zamiast nich postawić na ciepłą szarość. Kolor ten jest na tyle uniwersalny, że pasuje zarówno do domów nowoczesnych, jak i klasycznych. A jeśli dodatkowo pomalujemy nim także drzwi, zyskamy wrażenie idealnej spójności całej kompozycji.

  Ciemny dach

  Ciemne brązy, szarości i czernie pilnie wymagają rozświetlenia. Aby nasz dom nie przytłaczał optycznie, rozjaśnijmy jego fasadę, powlekając ją świetlistą, piaskową żółcią. Kolor ten sprawdzi się zwłaszcza w połączeniu z białymi lub ciemnobrązowymi dodatkami i wykończeniami, uwydatniając je, a jednocześnie dodając całej kompozycji tak potrzebnej jej lekkości.


  Aby optycznie rozświetlić obejście, warto ciemny dach zestawić ze świetlistą, pustynną żółcią.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony