Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  miesiąc temu  01.03.2021, ~ Administrator   

  Akcent kolorystyczny może całkowicie odmienić wygląd naszych drzwi wejściowych.

  Akcent kolorystyczny może całkowicie odmienić wygląd naszych drzwi wejściowych.

  Jak najłatwiej odświeżyć obejście na wiosnę? Aby całkowicie odmienić wygląd naszego domu, niekiedy wystarczy odmalować drzwi frontowe.

  Z nadejściem wiosny chyba każdego nachodzi ochota na małe remonty na zewnątrz domu. Niektórzy wymieniają meble ogrodowe, inni malują altanki i tarasy, a jeszcze inni stawiają na nowe kolory fasad. Rzadko kiedy przychodzi nam jednak do głowy, aby odmalować drzwi wejściowe. A wystarczy przyjrzeć się kilku aranżacjom, aby zrozumieć, że już taki mało znaczący – zdawać by się mogło – akcent kolorystyczny może całkowicie odmienić wygląd naszego obejścia.

  Odważne kontrasty

  Możliwości nadania naszym drzwiom wejściowym świeżego charakteru jest mnóstwo. Wszystkie można jednak sprowadzić do czterech głównych koncepcji, z których każda kładzie nacisk na inny aspekt: kontrast, ciepło, chłód lub harmonię.

  W pierwszej najbardziej liczy się kontrast – drzwi pełnią tu funkcję elementu przyciągającego wzrok, uwydatniającego fasadę i podkreślającego oryginalny styl właścicieli. Wbrew pozorom nie wystarczy jednak wybrać koloru przeciwstawnego do barwy fasady. Umiejętnie dobrany kontrast powinien bowiem uwydatniać drzwi, ale także sprawiać, że będą one współgrać z otoczeniem.

  Ciepłe powitanie

  Stawiając na ciepłe, żywe odcienie, takie jak czerwień, pomarańcz czy żółć, wysyłamy naszym gościom klarowną wiadomość „zapraszamy do środka”. Także i te kolory dodadzą naszemu obejściu oryginalności, ale – w przeciwieństwie do kontrastowych barw – bardzo dobrze łączą się z większością kolorów fasady, dzięki czemu nie musimy zastanawiać się, jak „domknąć” naszą kompozycję.

  Chłodne barwy

  Zielenie, szarości i granaty – choć sprawiają wrażenie zimnych – niekoniecznie muszą zniechęcać do wejścia do domu. Wręcz przeciwnie: jeśli kontrastują z ciepłymi kolorami wnętrza, stanowią od niego symboliczne odcięcie i zapowiedź tego, co czeka nas w środku. Warto tu postawić na nasycone kolory, które dodadzą drzwiom i całemu obejściu elegancji i wyrazistości.

  Wszystko gra

  Ostatni sposób aranżacji polega na zgraniu koloru drzwi z barwami dominującymi we wnętrzu. Inspiracją może tu być zarówno kolor bazowy ściany korytarza czy salonu, jak i kolor dodatków czy wyposażenia. Ważne, aby zachować ciągłość kolorystyczną, która sprawi, że otwierając drzwi do wewnątrz, będą one idealnie komponować się z pomieszczeniem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony