Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02 - 31.03 Julian

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  Raport

  miesiąc temu  22.01.2021, ~ Administrator   

  Więcej odcieni i wzrost popularności kolorów chromatycznych mimo zdecydowanej dominacji bieli, czerni i szarości – tak według BASF przedstawiał się rynek lakierów samochodowych w 2020 r.

  BASF właśnie opublikował „BASF Color Report 2020” podsumowujący najważniejsze trendy w kolorystyce samochodów, które zjechały z taśm produkcyjnych w ubiegłym roku. Według publikacji na znaczeniu zyskały w ostatnim czasie kolory chromatyczne, zwłaszcza czerwień i fiolet, które gdzieniegdzie zbliżyły się popularnością do kolorów achromatycznych. Mimo to te ostatnie (biel, czerń, srebrny i szary) nadal zajmują topowe pozycje na liście najczęściej wybieranych kolorów lakierów samochodowych – na czele z bielą, która niezmiennie od lat utrzymuje pozycję lidera rankingu, kojarzona z ekologią i zaawansowaną technologią.

  W Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce zaobserwowano w zeszłym roku zdecydowany wzrost popularności barw chromatycznych. Pierwsze miejsce wśród nich zajął niebieski (11% nowych pojazdów), ale coraz częściej na ulicach można było dostrzec także samochody fioletowe (zwłaszcza mniejsze SUV-y). Zdecydowanie wzrosła także różnorodność dostępnych odcieni: w 2020 r. producenci wypuścili na rynek EMEA samochody w ponad 160 różnych odcieniach niebieskiego i 140 odcieniach szarości. Dużo mniejsze zróżnicowanie zaobserwowano w przypadku bieli (70 odcieni). Kolor ten zdecydowanie dominował jednak na rynku (28% wszystkich nowych samochodów).

  Więcej w styczniowo-lutowym numerze „Lakiernictwa Przemysłowego”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony