Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Motoryzacja

  Kolorymetria

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  03.07.2020, ~ Administrator   

  Lakiery samochodowe posiadają jedne z najbardziej złożonych motywów kolorystycznych. Aby uzyskać realistyczne wrażenie kolorów, efektów i powierzchni dla kompletnego samochodu we wczesnej fazie projektowania, projektanci dywizji Coatings firmy BASF opracowali wirtualne narzędzie „AUVOT” (Automotive Vehicles of Trends). Pokazuje ono interakcję między kolorem a geometrią oraz znaczenie światła w cyfrowym świecie powłok samochodowych. To narzędzie pomaga producentom motoryzacyjnym zrozumieć wpływ koloru na wzornictwo.

  BASF wprowadza cztery różne warianty AUVOT, które reprezentują różne segmenty samochodów na rynku motoryzacyjnym – od aut kompaktowych po SUVy. Program pokazuje różne efekty kolorystyczne, ujawnia potencjał powłok samochodowych i daje zaskakujący wgląd w oddziaływanie koloru na różnych płaszczyznach.

  – Wizualizacja i wyświetlanie wszystkich elementów związanych z powłoką lakierniczą, takich jak kolor, efekt i powierzchnia, jest wyzwaniem w prawdziwym świecie i wymaga głębokiej wiedzy. Przełożenie tej wiedzy na świat wirtualny i połączenie tych dwóch światów otwiera nowe pole do pracy – powiedziała Florina Trost, starszy projektant Automotive Coatings Solutions regionu EMEA w BASF.

  AUVOT to cenne narzędzie dla projektantów OEM i ekspertów BASF pozwalające przyspieszać i doskonalić ogólny proces projektowania kolorów, ponieważ nie jest już on zależny wyłącznie od fizycznych próbek, które należy pomalować i przekazać do badań. Cyfrowy „bliźniak” realnych kolorów może również zostać wykorzystany jako punkt wyjścia do dalszych pomysłów, które pomagają opracować unikalne odcienie idealnie pasujące do różnych modeli OEM, a także podkreślają wartość danej marki.

  Jako narzędzie wirtualne, AUVOT jest częścią programu BASF w zakresie malowania cyfrowego. Wirtualne wzory AUVOT uzupełniają unikalną platformę cyfrową AUROOM® firmy BASF, która umożliwia projektantom OEM dostęp do bazy danych fotorealistycznych kolorów samochodów i innych narzędzi wirtualnych.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony