• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  2 miesiące temu  23.07.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Koncern AkzoNobel przedstawił wyniki za drugi kwartał 2021 r.

  Najważniejsze kwestie:

  • Przychód o 26% wyższy niż w II kwartale 2020 r. (i wyższy o 8% w porównaniu z II kwartałem 2019 r. po stałych kursach walut)
  • Skorygowany zysk operacyjny na poziomie 335 mln EUR (zwrot ze sprzedaży: 13,3%), o 41% wyższy niż w II kwartale 2020 r. i 10% wyższy w porównaniu z II kwartałem 2019 r.
  • Z dniem 27 kwietnia br. rozpoczął się program odkupu akcji o wartości 1 mld EUR; na koniec II kwartału zostały wykupione akcje o wartości 223 mln EUR
  • Ogłoszone zostało przejęcie Grupo Orbis w Kolumbii, które zakończy się na koniec 2021 r. lub na początku 2022 r.

  Komentarz Thierry'ego Vanlanckera, CEO AkzoNobel

  – Jesteśmy bardzo dumni z naszego zespołu, że pomimo wielu trudności związanych m.in. z dostępnością surowców, udało nam się osiągnąć wzrost przychodów w kolejnym kwartale. W związku z trwającą trudną sytuacją na rynku surowców, nadal podejmujemy stanowcze i niezbędne działania w temacie cen i zarządzania kosztami, mając cały czas na uwadze świadczenie serwisu dla naszych klientów na jak najwyższym poziomie.

  Nasza strategia zrównoważonego rozwoju People. Planet. Paint. ponownie została doceniona przez MCSI i otrzymała ocenę na poziomie ESG (AAA). To już szósty rok z rzędu! Dzięki temu w branży farb i powłok specjalistycznych jesteśmy liderem w tym obszarze.

  Ważne wydarzenia w drugim kwartale

  Ogłoszenie zamiaru przejęcia Grupo Orbis
  Spółka rozwija pozycję w Ameryce Południowej i Środkowej, czego przykładem jest ogłoszony zamiar przejęcia Grupo Orbis w Kolumbii. Grupo Orbis to firma produkująca farby i powłoki, obecna w dziesięciu krajach Ameryki Południowej, dwóch Ameryki Środkowej oraz na Antylach. Przejęcie umocni firmę na pozycji lidera w regionie andyjskim i w Ameryce Środkowej, gdzie kilka krajów ma dobre oceny w światowych rankingach wzrostu na następną dekadę.

  Tworzenie bardziej zrównoważonego przemysłu jachtowego
  Bardziej zrównoważony przemysł jachtowy i pomoc w ochronie oceanów to główne cele partnerstwa pomiędzy Yacht Coatings AkzoNobel a organizacją Water Revolution Foundation. W ramach podjętego przez firmę długofalowego zobowiązania do wprowadzania pozytywnych zmian w branży, AkzoNobel podzieli się z Water Revolution Foundation swoją wiedzą ekspercką i doświadczeniem, które zdobył podczas wielu dziesięcioleci pracy nad pionierskimi rozwiązaniami dla klientów na całym świecie. Założona w 2018 roku Water Revolution Foundation jest organizacją non-profit, która działa na rzecz ochrony oceanów, pomagając przemysłowi jachtowemu w zmniejszeniu jego wpływu na środowisko.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony