• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  18.04.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy. Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe laboratorium polimerów, które będzie opracowywać innowacyjne technologie żywic dla wszystkich biznesów firmy.

  Całkowita wartość inwestycji w zakładzie w Sassenheim – największym światowym centrum badawczo-rozwojowym AkzoNobel – wynosi około 8 milionów euro. W obiekcie pracują już największe w Europie zespoły badawczo-rozwojowe firmy, zajmujące się farbami dekoracyjnymi oraz powłokami motoryzacyjnymi i specjalnymi. Dodanie dwóch nowych laboratoriów pomoże firmie w dalszym budowaniu swojej światowej reputacji dzięki pionierskiemu rozwojowi produktów, koncentrującemu się na dostarczaniu kreatywnych rozwiązań dla klientów.

  −Utworzenie nowego laboratorium farb proszkowych umożliwi nam przeprowadzenie podstawowych badań niezbędnych do dalszego skutecznego wprowadzania innowacji, jak i bardziej zrównoważonych produktów na rynek – wyjaśnia Roger Jakeman, dyrektor ds. technologii w AkzoNobel. – Opracowując nowe technologie na przyszłość, odblokujemy więcej możliwości dla klientów i zastosowań, jednocześnie obsługując wiele opcji, w tym utwardzanie w niskiej temperaturze. To jeszcze bardziej zwiększy naszą zdolność do ograniczania emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości.

  Niedawno otwarte laboratorium polimerów – część organizacji badawczej firmy – pomieści
  15 naukowców. Skoncentruje się ono głównie na rozwoju bardziej zrównoważonych technologii polimerowych i nowych powłok, aby wesprzeć realizację ambicji AkzoNobel, w zakresie zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości do roku 2030.

  – Działalność farby lub powłoki zależy w dużej mierze od konstrukcji zastosowanych żywic – kontynuuje Jakeman. – Stanowią one istotny składnik procesu produkcyjnego. Nowe laboratorium będzie zatem odgrywać ważną rolę w zwiększaniu możliwości firmy i wzmacnianiu naszej, wiodącej
  w branży, wiedzy specjalistycznej.

  AkzoNobel zatrudnia na całym świecie około 3000 specjalistów ds. badań i rozwoju w 70 laboratoriach, a w ciągu ostatnich pięciu lat na badania i rozwój wydano ponad 1,25 miliarda euro.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...