• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    ARTYKUŁY

    Artykuły branżowe

    Motoryzacja

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    Lakiernictwo Ciekłe

    miesiąc temu  12.12.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Jedna z pierwszych w branży motoryzacyjnej kabin lakierniczych zasilanych wodorem została zainstalowana przez AkzoNobel w nowym centrum szkoleniowym w Belgii. Położony niedaleko Brukseli, przełomowy obiekt jest częścią wartego wiele milionów euro programu rozbudowy i modernizacji sieci ponad 40 ośrodków szkoleniowych dla branży motoryzacyjnej, które znajdują się na całym świecie.

    Zaprojektowana tak, aby wykraczać poza lokalne i prawne wymagania, nowa kabina lakiernicza podkreśla, w jaki sposób wykorzystanie najnowszych technologii może przyczynić się do bardziej zrównoważonej działalności. Sam obiekt — większy o 30 proc. niż ten, który zastąpił — został zbudowany zgodnie z certyfikatem BREEAM, co dodatkowo demonstruje zaangażowanie AkzoNobel w redukcję emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości do 2030 roku.

    — Przemysł przyszłości wymaga lakierników przyszłości, którzy są w pełni zaznajomieni z najnowszymi technologiami i technikami — mówi Patrick Bourguignon, dyrektor działu Automotive and Specialty Coatings. — Zwiększając rozmiar naszego belgijskiego zakładu o prawie jedną trzecią, możemy pomieścić więcej technologii i przeszkolić więcej osób. Będziemy w stanie pokazać personelowi lakierni, w jaki sposób najnowsze technologie mogą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, skrócić czas schnięcia i zmniejszyć zużycie energii, pomagając w prowadzeniu branży w bardziej zrównoważonym kierunku.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Zasilana wodorem kabina lakiernicza typu combi posiada specjalny system filtracji powietrza, który wykorzystuje aktywny węgiel do filtrowania lotnych związków organicznych (LZO) powstających podczas procesu malowania. Dodatkowy wysokowydajny filtr cząstek stałych (HEPA) wytwarza czyste powietrze (do 99%), które po przefiltrowaniu, trafia z powrotem do atmosfery.

    — Poprzez dalsze podnoszenie kwalifikacji lakierników, kierowników warsztatów i inżynierów OEM w zakresie nowej generacji powłok oraz technologii, możemy pomóc im poprawić wydajność operacyjną i uczynić proces malowania bardziej przyjaznym środowisku — dodaje Patrick Bourguignon.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...