• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Raport

  Wydanie nr: 4(138)/2022

  Artykuły branżowe

  Raport

  22 dni temu  06.09.2022, ~ Administrator   

  Redakcja „European Coatings Journal” opublikowała doroczny ranking 25 najlepiej sprzedających się producentów farb i powłok w Europie. Natomiast amerykański magazyn „Paint and Coatings Industry” zaprezentował coroczny ranking dziesięciu największych światowych producentów farb i powłok. Oba zestawienia opierają się na sprzedaży w 2021 roku. 

  Obie redakcje zauważyły, że mimo iż nastąpiły drobne przesunięcia w hierarchii, to jednak widać wyraźny trend wzrostowy w sprzedaży. Wpływ na to miało zapewne odbicie po pandemii COVID-19. 

  W Europie 

  Lista magazynu „European Coatings Journal” składa się wyłącznie z firm mających swoje siedziby w Europie. Ranking opiera się na przychodach ze sprzedaży uzyskanych z farb i powłok. Z tego powodu następują ciągłe zmiany − firmy są usuwane z listy, a inne dodawane. Ze względu na przejęcia i fuzje, w tym roku nie ma już trzech producentów farb i powłok. Francuski producent farb Cromology, który zawsze znajdował się w pierwszej dziesiątce firm pod względem sprzedaży, w tym roku nie jest już w TOP 25, gdyż w drugiej połowie ubiegłego roku przejęła go japońska grupa Nippon Paint. Z listy trzeba było też wykreślić Tikkurilę i Wörwag. W zeszłym roku fińska firma trafiła na 7. miejsce, a niemiecki Wörwag na...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...