• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Raport

  Wydanie nr: 6(134)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  Raport

  ponad rok temu  31.12.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Motyw przewodni kolekcji trendów kolorystycznych dla branży motoryzacyjnej na lata 2021–2022 firmy BASF

  • BASF uwalnia nieograniczone słownictwo wzornictwa
  • Symultaniczność zamiast linearności – kolekcja pokazuje nową różnorodność kolorów
  • Uwzględnienie rosnących potrzeb w zakresie trwałości i funkcjonalności

  Projektanci oddziału BASF Coatings zagłębili się w nowe przestrzenie kolorystyczne dla kolekcji Automotive Color Trends na lata 2021–2022. Zapożyczając zjawisko z mechaniki kwantowej, tegoroczna kolekcja nosi nazwę SUPERPOSITION, czyli stan, w którym przezwyciężone zostaje ograniczenie systemów binarnych.

  Innymi słowy, rzeczy nie są tylko czarne lub białe. Świat ma niezliczoną ilość wariantów, a ta kolekcja zanurza się w tych wariacjach. Kolory korzystają z nieograniczonego słownictwa designu, który może być jednocześnie zabawny i poważny, wygodny i niepokojący, albo przejrzysty i chaotyczny.

  EMEA – kolory otwierające oczy i dające do myślenia

  Kolory zaprojektowane dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) wykorzystują znane układy barw, ale zmieniają je za pomocą nowych efektów, subtelnych gradientów kolorów lub specyficznego zjawiska iskrzenia. Odcienie szarości zmieniają swoją kolorystykę w zależności od kąta patrzenia. Odcienie niebieskiego są lekkie, odbijają światło i strukturyzują powierzchnię. Z kolei kluczowy kolor dla regionu, czyli pomarańczowy, to pastelowy odcień o średniej tonacji – nie za agresywny czy zbyt „głośny” – pokazuje swoją neofuturystyczną stronę. 
  – Te zaskakujące i prowokujące do myślenia kolory to złożone odcienie, które stanowią wyzwanie dla naszej percepcji i nie zawsze są łatwe do zrozumienia – powiedział Mark Gutjahr, szef działu Automotive Color Design na region EMEA.

  Azja i Pacyfik – naładuj akumulatory i myśl o przyszłości

  Azja i Pacyfik uznały zmiany społeczne za największy trend na 2021 rok. Wiele osób wykorzystało ten czas, aby naładować akumulatory, myśleć perspektywicznie i budować energię na przyszłość. 
  Z jednolitości myśli, produktów i materiałów z przeszłości wyłoniła się swoboda i wolność. Wszyscy i wszystko powinno być akceptowane – nie tylko ludzie, ale także produkty i materiały. Wszystko może być różnorodne.

  – Kluczowe kolory dla regionu Azji i Pacyfiku to jasne, czyste odcienie przywołujące ekscytujący obraz wiosny i nadzieję, jaką niesie nadchodząca przyszłość – powiedział Chiharu Matsuhara, szef działu Automotive Design dla regionu Azji i Pacyfiku. – Pokazują one wyższy poziom zrozumienia naszego zróżnicowanego świata. 

  Ameryka Północna – koncepcja równowagi

  Przyszłe projekty kolorystyczne dla Ameryki Północnej opierają się na koncepcji równowagi, która łączy się z ludzką niezłomnością. Kompozycje kolorystyczne są zakotwiczone w optymizmie i odporności i pokazują potencjał ludzkości, by iść naprzód pomimo wyzwań.
  – Znaleźliśmy równowagę pomiędzy światem naturalnym i syntetycznym, aby stworzyć uspokajające, niezachwiane i skłaniające do refleksji kolory – powiedział Paul Czornij, szef działu Automotive Design na Amerykę. – Wciągają one widza w wyjątkowe doznania, które działają na wielu niebinarnych poziomach.              

  GALERIA ZDJĘĆ

  Nieskończona różnorodność
  Nieskończona różnorodność

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...