• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Raport

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Raport

  11 miesięcy temu  13.07.2021, ~ Administrator   

  Wszystkich 11 największych światowych producentów farb i powłok w pierwszym kwartale 2021 roku zwiększyło w sumie wolumen sprzedaży o około 14% w porównaniu z rokiem 2020. Na zróżnicowane wzorce wzrostu wpłynął miks sprzedawanych produktów (farby dekoracyjne w porównaniu z powłokami przemysłowymi), geograficzna orientacja sprzedaży oraz działania akwizycyjne.

  Największy wzrost wolumenu sprzedaży w pierwszym kwartale 2021 roku odnotowały firmy azjatyckie Asian Paints (o 47,2%) i Nippon Paint (o 38,2%). Silna koncentracja regionalna w Azji w połączeniu ze znacznym udziałem w segmencie rynku farb dekoracyjnych przyspieszyła ten wzrost. Dzięki temu obie firmy znacznie przekroczyły wolumeny sprzedaży z okresu sprzed korona-kryzysu w pierwszym kwartale 2019 r. Również sprzedaż AkzoNobel i Masco wzrosła w wysokim dwucyfrowym tempie. AkzoNobel (wzrost o 19,1%) skorzystał ze swojego dużego udziału w rynku farb dekoracyjnych i znaczącego biznesu w Azji, natomiast Masco (wzrost o 19%) zyskało na boomie budowlano-remontowym w USA.

  Ponad połowa firm z TOP 11 zwiększyła swoje ilości sprzedaży w tempie jednocyfrowym: PPG 7,3%, jednak osiągnęło dodatkowy wzrost dzięki przejęciom firm (łącznie wzrost o 10,1%); Kansai Paint 9,5%; Jotun 9%; BASF Coating 8,1%; Sherwin-Williams 6,8%; Axalta 5,7%. RPM była jedyną firmą, która odnotowała spadek (-1,1%).

  Szczegóły dotyczące firm oraz analiza światowego rynku farb i powłok są zawarte w przeglądzie wykonawczym CHEM Research zatytułowanym „The TOP 11 Global Paint and Coating Producers” publikowanym co pół roku (www.chem-research.com/studies).

  O firmie CHEM Research GmbH

  CHEM Research jest organizacją zajmującą się badaniami rynku B2B i doradztwem w zakresie farb i powłok, klejów i uszczelniaczy. Świadczy usługi doradcze dla firm i stowarzyszeń branżowych z wyżej wymienionych sektorów. CHEM Research regularnie wydaje raporty na temat rozwoju rynku farb i powłok. Dzięki stałej obserwacji branży i dogłębnej analizie istotnych graczy, CHEM Research zdobył wartościowe kompetencje w zakresie oceny przedsiębiorstw.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata