• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 01.09-30.11 Julian

  Raport

  Wydanie nr: 1(141)/2023

  Artykuły branżowe

  Raport

  4 miesiące temu  04.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 2 z 3

  Pojawiają się bardziej chromatyczne kolory, jak fiolet
  Kupujący samochody w Ameryce Północnej mają mniejszy wybór kolorów chromatycznych, ale to nie znaczy, że wybierają mniej chromatyczne samochody osobowe, ciężarówki lub SUV-y. Niebieski i czerwony nadal dominują, ale region jest bardziej kolorowy niż wcześniej, ponieważ zieleń, żółć, fiolet i beż pojawiają się częściej.
  Niebieski nadal jest na szczycie, a różnica między niebieskim a czerwonym powiększa się, ponieważ niebieski nadal dominuje. Achromatyczne kolory, takie jak czarny, szary i srebrny straciły nieco udziału w rynku, zwłaszcza w większych pojazdach. To pozwoliło na wzrost odcieni ziemi, takich jak beżowy, brązowy i zielony, zaś fiolet zyskuje udział w rynku wraz ze zmianą gustów nabywców samochodów.

  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  − Jeśli przyjrzeć się największym hitom wśród kolorów chromatycznych, na szczycie znajdują się niebieski i czerwony − powiedziała Liz Hoffman, szefowa działu wzornictwa w The Americas. − Jednak w miarę jak ludzie zwracają się bardziej ku naturze, naturalne kolory, takie jak zielony, żółty, fioletowy i beżowy, odciskają swoje piętno. Kupujący samochody również szukają koloru pojazdu, który będzie przekazywał ich pozytywny nastrój. 

  AZJA I PACYFIK

  Wzrost liczby odcieni szarości zwiększył udział kolorów achromatycznych
  Tak jak projektanci BASF zaobserwowali w innych regionach świata, biały był również najpopularniejszym kolorem w regionie Azji i Pacyfiku. W tym roku uwagę zwraca wzrost liczby odcieni szarości, co wskazuje na nową erę w przemyśle motoryzacyjnym oraz zmieniające się wartości i zwyczaje nabywców samochodów.

  Podczas gdy łączne liczby nie są ogromne, brąz, zieleń i fiolet są konsekwentnie zbieżne w popularności kolorów. Minie jeszcze dużo czasu, zanim pokonają one biel w walce o miano najpopularniejszego, na razie jednak przyczyniają się do ogromnej różnorodności kolorystycznej w regionie Azji i Pacyfiku. Jest to szczególnie widoczne wśród małych samochodów i NEV (małych pojazdów elektrycznych), które sprzedają się w szerszej gamie kolorów.
  Szary zyskał około sześciu punktów procentowych popularności, odbierając udział w rynku niebieskiemu, czerwonemu, złotemu i brązowemu.
  − Szary jest bardziej atrakcyjny i popularny niż kiedykolwiek. Użytkownicy nigdy nie rezygnują z dążenia do wyjątkowości i indywidualności w achromatycznych kolorach − powiedział Chiharu Matsuhara, szef działu projektowania w regionie Azji i Pacyfiku. − Niektóre odcienie szarości z niebieskimi lub fioletowymi podtekstami pracują nad wejściem na rynek, z solidnym skutkiem, a także dodanymi efektami perłowych kolorów, pokazując wielką różnorodność w przestrzeni kolorów. 

  AMERYKA POŁUDNIOWA

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...