• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Raport

  Wydanie nr: 1(141)/2023

  Artykuły branżowe

  Raport

  ponad rok temu  04.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Mimo że biel i czerń wciąż wygrywają, kolory chromatyczne zyskują udział w rynku na całym świecie

  Rozszerzające się przestrzenie kolorów sprawiają, że ogólna tęcza kolorów samochodowych staje się jeszcze szersza Biały, czarny, szary i srebrny – te kolory nadal dominują w pojazdach niekomercyjnych Żółty, pomarańczowy, zielony i fioletowy zyskują udział w rynku

  Podobnie jak przez kilka ostatnich lat, kolory achromatyczne zdominowały rynek motoryzacyjny na całym świecie w 2022 roku. Jednak jak stwierdzili projektanci BASF w firmowym raporcie Color Report for Automotive OEM Coatings, motoryzacyjna tęcza kolorów rozszerza się, pozwalając takim kolorom jak żółty, pomarańczowy, zielony i fioletowy przejąć udział w rynku.
  Raport BASF Color Report for Automotive OEM Coatings, publikowany co roku, to analiza danych z działu Coatings firmy BASF oparta na globalnej produkcji samochodów i aplikacji lakierów na pojazdy niekomercyjne w 2022 roku.
  Pomimo zmiany kolorów, kolory achromatyczne − biały, czarny, srebrny i szary − podążały za znanym wzorcem, pokrywając większość pojazdów niekomercyjnych wyprodukowanych w 2022 roku. Jak od kilku lat, biały jest nadal najpopularniejszym kolorem samochodów na całym świecie ze względu na swoje klasyczne, ponadczasowe piękno i wysoką wartość odsprzedaży.

  Jeśli nabywcy nie wybierali kolorów achromatycznych, często sięgali po niebieski lub czerwony. Podczas gdy te dwie przestrzenie barwne są nadal bardzo popularne, inne kolory chromatyczne, takie jak żółty, pomarańczowy, zielony i fioletowy, zdobywają udział w rynku w większości regionów świata. Pokazuje to, że klienci BASF − producenci samochodów − przyjmują szerszy zakres różnorodności i bogactwa kolorów niż dotychczas.
  Dane przytoczone w raporcie pokazują również, że producenci samochodów wyprodukowali więcej pojazdów, ponieważ pozbyli się skutków globalnej pandemii i regionalnych wyzwań związanych z łańcuchem dostaw.

  REGION EMEA

  Bardziej kolorowy, choć odnotowano również wzrost w dwóch najważniejszych kolorach (białym i czarnym)
  Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA) wykazały wzrosty dla swoich dwóch najpopularniejszych kolorów − białego i czarnego − oraz straty w udziale w rynku dla szarego i srebrnego. Jednocześnie region ten stał się znacznie bardziej kolorowy.

  Niebieski nadal jest liderem wśród kolorów chromatycznych w regionie EMEA, ale zarówno niebieski, jak i czerwony straciły udział w rynku. W preferencjach nabywców samochodów zaczął pojawiać się pomarańczowy, a żółty, brązowy i zielony zyskały po kilka punktów procentowych.
  − W tym roku wzrosła liczba kolorów białych i czarnych, ale większą rolę odgrywa różnorodność kolorów chromatycznych − powiedział Mark Gutjahr, szef działu Automotive Color Design w regionie EMEA. − Gdy dodamy udział w rynku koloru żółtego, pomarańczowego, brązowego i zielonego, widać więcej odcieni i różnorodności, co odzwierciedla bardziej zniuansowaną paletę kolorów oraz głębię i szerokość koloru, która rozwinęła się w ciągu ostatniego roku lub dwóch. 

  AMERYKA PÓŁNOCNA

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik