• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Raport

  Artykuły branżowe

  Raport

  ponad rok temu  21.11.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Co roku wewnętrzny dział projektowy Mankiewicza przygląda się trendom i wpływom społecznym i przekłada je na trzy odcienie kolorów. W tym roku wydarzenia na świecie nieustannie kwestionują tęsknotę za beztroską i lekkością.

  Żyjemy w czasach, które poddają w wątpliwość wiele rzeczy, dając nam do myślenia i budząc w nas rozczarowanie. W świadomości społeczeństw panuje przekonanie, że czeka nas przyszłość pełna wyzwań.

  Jako przeciwwaga dla takiego ponurego myślenia pojawia się tendencja do ucieczki w eskapizm i kolory, które pomagają nam czuć się dobrze. Na przykład we współczesnym wzornictwie produktów i wnętrz pojawiają się istoty fantastyczne i subtelne migotanie kolorów na powierzchniach. Ta gra światłem i gradientami kolorów zapewnia subtelną nutę „krainy czarów”. Popularne są również kolory natury, z zielenią, piaskowymi i ziemistymi odcieniami zapewniającymi trwały, niezawodny i kojący efekt.

  Producent farb i lakierów Mankiewicz stworzył w tym trendzie kolory, wśród których mamy czuć się po prostu dobrze. Wybór padł na barwy, które są mocne, a jednocześnie łagodne i spokojne z otwartością na projektowanie i kreatywność. W tym roku nie chodzi o krzykliwe akcenty kolorystyczne i śmiałe stwierdzenia. Są to:

  „La Fée-Dragée” to francuski odpowiednik Cukrowej Wieszczki w „Dziadku do orzechów” Czajkowskiego. Odcień koloru jest podobny do różowej baletowej spódniczki baletowej wróżki. Kolor działa łagodnie i miękko. Kojarzy nam się z płatkami kwiatów, bańkami mydlanymi i niebem o świcie. W projektowaniu powierzchni, kolor ten stanowi elegancki kontrast dla każdej powierzchni, wnętrza lub produktu.

  Grzyby przypominają nam o ziemistości lasu, jednocześnie są tajemniczą formą życia, która rządzi się swoimi prawami. „Oyster Mushroom” to neutralny, lekko szarawy odcień brązu, który występuje w muszlach ślimaków, korze drzew i futrach zwierząt. Inspiracją była niebarwiona wełna i szorstkie tkaniny. Dzięki lekko nieregularnemu odcieniowi i powierzchni powstałej w wyniku efektu wielobarwności, kolor emanuje miękkością i bliskością natury, a jednocześnie zachowuje subtelną elegancję. Jako kolor neutralny sprawdza się w wielu kontekstach.

  Zieleń to barwa kojarzona z naturą, wzrostem i zdrowiem. Podobnie „Under Leaves” zanurza nas w kolorowej oazie ucieczki: w otoczeniu roślinności i przy tylko rozproszonym świetle wpadającym przez liście, światło może wydawać się lekko niebieskawe. Oprócz poczucia głębi i spokoju, kolor ten wzbudza również zachwyt. Zieleń to odcień, który obecnie pojawia się z licznymi niuansami we wszystkich kontekstach produktowych. To kolor, który trzeba umieć mądrze łączyć, ale wówczas pokazuje swoją siłę charakteru.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Kolory roku 2023 według firmy Mankiewicz
  Kolory roku 2023 według firmy Mankiewicz
  Kolory roku 2023 według firmy Mankiewicz

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...