• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Raport

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Lakiernictwo Ciekłe

  Raport

  ponad rok temu  18.06.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, opublikowała wyniki ankiety preferencji konsumentów w zakresie kolorów samochodowych na rok 2021. Badanie potwierdziło, że kolor nadwozia ma istotne znaczenie przy zakupie pojazdu. Ponad 4000 respondentów w wieku 25–60 lat w czterech krajach o największej produkcji samochodów – Chinach, Niemczech, Meksyku i USA – zadeklarowało, że kolor ma kluczowy wpływ na decyzję zakupową w 88% przypadków.

  – Kolor ma ogromny wpływ na decyzję o zakupie samochodu. Często odzwierciedla on osobowość właściciela pojazdu – tłumaczy Nancy Lockhart, Axalta Global Color Manager, Mobility Coatings. – Co ciekawe, respondenci najczęściej poszukiwali w kolorze elegancji, stabilności i pozytywności.

  Aby zrozumieć, jak będą kształtować się trendy w ramach ankiety zbadano, jakie kolory są preferowane przez konsumentów. Choć kupujący mogą poszukiwać różnorodnych kolorów, w poszczególnych krajach widać wyraźne tendencje.

  W ramach badania analizowano również opinie na temat efektów i wykończeń powłok lakierniczych. Wykończenia o wysokim połysku cieszyły się największą popularnością na niemal wszystkich rynkach. Wyjątek stanowiły Chiny, w których wysoki połysk jest niemal równie popularny co lakiery matowe (48% wysoki połysk, 52% wykończenie matowe). W przypadku efektów różnice były dużo większe. W USA i Chinach najczęściej wybiera się kolory solidowe, podczas gdy niemieccy respondenci wolą efekt perłowy, natomiast w Meksyku dominują gruboziarniste lakiery perłowe i metaliczne.

  Axalta opracowuje kolory na potrzeby obecnych i przyszłych właścicieli samochodów na całym świecie. Dlatego też firma analizuje zmiany w preferencjach dotyczących kolorów dla różnych krajów oraz różnych kategorii pojazdów, aby przewidywać, co klienci będą wybierać w przyszłości. – Rozwój nowych i unikalnych kolorów dopasowanych do potrzeb naszych klientów i preferencji konsumentów to klucz do zrozumienia trendów rynkowych. Niezmiernie cieszymy się z rosnącej popularności śmiałych kolorów wśród konsumentów. Coraz częściej wybierają oni samochody czerwone i niebieskie. Całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości będziemy widzieć na drogach więcej kolorów z naprawdę wyjątkowymi efektami – mówi Nancy Lockhart.

  Od 68 lat Axalta opracowuje i publikuje doroczny raport na temat popularności kolorów samochodowych, bazujący na danych sprzedażowych producentów samochodów. Badanie preferencji konsumentów w zakresie kolorów samochodowych to naturalne przedłużenie tej tradycji. Zapewnia ono świeże spojrzenie na temat kolorów, efektów i wykończeń powłok lakierniczych z perspektywy konsumentów.

  Więcej informacji na temat badania preferencji konsumentów z zakresie koloru samochodowego na 2021 r. lub wyniki z poszczególnych krajów znajdziesz na stronie www.axalta.com/color.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...