• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Raport

  Wydanie nr: 6(122)/2019

  Artykuły branżowe

  Raport

  ponad rok temu  23.12.2019, ~ Administrator   

  Miętowa szarość, według specjalistów AkzoNobel, ma królować nie tylko we wnętrzach w 2020 roku, ale także w takich segmentach, jak elektronika użytkowa, motoryzacja, wyroby z drewna, a nawet w lotnictwie.

  Miętowa szarość, według specjalistów AkzoNobel, ma królować nie tylko we wnętrzach w 2020 roku, ale także w takich segmentach, jak elektronika użytkowa, motoryzacja, wyroby z drewna, a nawet w lotnictwie.

  AkzoNobel ogłasza kolor roku 2020

  Po wnikliwej analizie światowych trendów, przeprowadzonej przez ekspertów z różnych krajów, wybrano kolor, który u progu nowej dekady wyraża istotę tego, co czyni nas ludźmi. Według Global Aesthetic Center AkzoNobel w 2020 roku królować będzie miętowa szarość (ang. nazwa Tranquil Dawn).

  Kolor roku 2020, miętowa szarość, będący delikatnym odcieniem z pogranicza zieleni, błękitu i szarości, znajduje się we wszystkich czterech paletach barw ColourFutures 2020. Zostały one stworzone, aby zainspirować klientów i ułatwić im dokonanie wyboru właściwego koloru. – Miętowa szarość doskonale oddaje nastrój 2020 roku, pełen refleksji nad tym, co czyni nas ludźmi – wyjaśnia Heleen van Gent, szefowa Global Aesthetic Center AkzoNobel, które co roku bada i analizuje światowe trendy. – Kolor roku 2020 jest uzewnętrznieniem naszego pragnienia, aby cenić i pielęgnować to, co pomaga nam w powrocie do natury i pokazuje, jak będzie to ważne podejście w nowej dekadzie.

  Efekt wnikliwych badań

  Specjaliści z obszaru farb i powłok spółki, wraz z czołowymi projektantami i ekspertami z różnych dziedzin powiązanych z szeroko pojętym designem, dokładnie analizują wyniki badań trendów prowadzonych przez cały rok. Następnie zostaje podjęta decyzja o zastosowaniu tych kolorów w wybranych produktach tak, aby móc zaoferować klientom jak najszerszą paletę barw zgodnie z ich oczekiwaniami i potrzebami. To najlepszy dowód na to, jak ogromną wagę AkzoNobel przywiązuje do inwestowania w wiedzę o kolorach we wszystkich obszarach swojej działalności. 
  Każda z czterech palet kolorów farb dekoracyjnych zewnętrznych i wewnętrznych przygotowanych na rok 2020 odpowiada konkretnym, zauważonym przez projektantów potrzebom, takim jak stworzenie przestrzeni do zabawy czy wręcz przeciwnie – wyciszenia się. Umożliwia również wyrażenie siebie poprzez odpowiedni wystrój domu. Palety podzielono tematycznie: The Care Palette, The Play Palette, The Meaning Palette oraz The Creativity Palette. 

  Nie tylko dla domu

  – Badania, jakie prowadzimy, zostały pomyślane w taki sposób, aby we wszystkich istotnych segmentach rynku farb i powłok można było stosować się do najnowszych trendów – dodał David Menko, Chief Marketing Officer w AkzoNobel. – Nasze zespoły projektowe, uwzględniając specyfikę danego rynku, przekładają te informacje na kolory i lakiery dla różnych segmentów, w tym lakiery samochodowe, powłoki chroniące elementy architektoniczne, powłoki dla elektroniki użytkowej i drewna. 
  Zaletą corocznych badań jest to, że zaprezentowane palety barw mogą być stosowane również w pozostałych obszarach biznesowych AkzoNobel, gdzie kolor odgrywa ważną rolę, jak Automotive and Specialty Coatings (motoryzacja i powłoki specjalne), Powder Coatings (farby proszkowe) oraz Wood Coatings (farby do drewna). 
  – Zwłaszcza nasz biznes Automotive and Specialty Coatings w pełni wykorzystuje badania trendów, aby stworzyć współgrające palety kolorów w różnych segmentach, takich jak elektronika użytkowa, lakiery samochodowe i powłoki lotnicze – wyjaśnia Menko. – Jeden wspólny kolor przewodni i proces rozwoju trendów pomagają wszystkim naszym biznesom, jak: Wood Coatings oraz Powder Coatings, pomyślnie wprowadzać na rynek wiodące kolory i towarzyszące im palety na wszystkich rynkach.

  Więcej informacji o kolorze roku 2020 na https://www.akzonobel.com/en/colourfutures.              

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...