• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Raport

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Raport

  ponad rok temu  07.10.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Badanie preferencji konsumentów w zakresie kolorów samochodowych firmy Axalta na rok 2021 r. pokazuje, jakie kolory wybierają właściciele pojazdów w czterech krajach o największej produkcji samochodów (Chiny, Niemcy, Meksyk i USA)

  Badanie preferencji konsumentów w zakresie kolorów samochodowych firmy Axalta na rok 2021 r. pokazuje, jakie kolory wybierają właściciele pojazdów w czterech krajach o największej produkcji samochodów (Chiny, Niemcy, Meksyk i USA)

  Strona 1 z 2

  Badanie firmy Axalta dowodzi, że kolor nadwozia ma kluczowy wpływ na 88 procent decyzji zakupowych

  Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, opublikowała wyniki ankiety preferencji konsumentów w zakresie kolorów samochodowych na rok 2021. Badanie potwierdziło, że kolor nadwozia ma istotne znaczenie przy zakupie pojazdu. Ponad 4 tysiące respondentów w wieku 25–60 lat w czterech krajach o największej produkcji samochodów – Chinach, Niemczech, Meksyku i USA – zadeklarowało, że kolor ma kluczowy wpływ na decyzję zakupową w 88 procentach przypadków.

  – Kolor ma ogromny wpływ na decyzję o zakupie samochodu. Często odzwierciedla on osobowość właściciela pojazdu – tłumaczy Nancy Lockhart, Axalta Global Color Manager, Mobility Coatings. – Co ciekawe, respondenci najczęściej poszukiwali w kolorze elegancji, stabilności i pozytywności. 
  Aby zrozumieć, jak będą kształtować się trendy, w ramach ankiety zbadano, jakie kolory są preferowane przez konsumentów. Choć kupujący mogą poszukiwać różnorodnych kolorów, w poszczególnych krajach widać wyraźne tendencje. 
  W ramach badania analizowano również opinie na temat efektów i wykończeń powłok lakierniczych. Wykończenia o wysokim połysku cieszyły się największą popularnością na niemal wszystkich rynkach. Wyjątek stanowiły Chiny, w których wysoki połysk jest niemal równie popularny co lakiery matowe (48% wysoki połysk, 52% wykończenie matowe). W przypadku efektów różnice były dużo większe. W USA i Chinach najczęściej wybiera się kolory solidowe, podczas gdy niemieccy respondenci wolą efekt perłowy, natomiast w Meksyku dominują gruboziarniste lakiery perłowe i metaliczne. 
  Axalta opracowuje kolory na potrzeby obecnych i przyszłych właścicieli samochodów na całym świecie. Dlatego też firma analizuje zmiany w preferencjach dotyczących kolorów dla różnych krajów oraz różnych kategorii pojazdów, aby przewidywać, co klienci będą wybierać w przyszłości. – Rozwój nowych i unikalnych kolorów dopasowanych do potrzeb naszych klientów i preferencji konsumentów to klucz do zrozumienia trendów rynkowych – mówi Nancy Lockhart. – Niezmiernie cieszymy się z rosnącej popularności śmiałych kolorów wśród konsumentów. Coraz częściej wybierają oni samochody czerwone i niebieskie. Całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości będziemy widzieć na drogach więcej kolorów z naprawdę wyjątkowymi efektami. 

  Od 68 lat Axalta opracowuje i publikuje doroczny raport na temat popularności kolorów samochodowych bazujący na danych sprzedażowych producentów samochodów. Badanie preferencji konsumentów w zakresie kolorów samochodowych to naturalne przedłużenie tej tradycji. Zapewnia ono świeże spojrzenie na temat kolorów, efektów i wykończeń powłok lakierniczych z perspektywy konsumentów. 

  Najważniejsze wnioski z ankiety preferencji konsumentów w zakresie kolorów samochodowych

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...