Szukaj

  Przegląd inwestycji

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  25.09.2018, ~ Administrator   

  Termetal zajmuje się produkcją wysokiej jakości produktów metalowych i ich handlem.

  Termetal zajmuje się produkcją wysokiej jakości produktów metalowych i ich handlem.

  Strona 1 z 3

  Cynkowanie ogniowe – zaawansowany system ochrony stali przed rdzą

  Grupa Termetal oferuje kraty stalowe oraz zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych. Specjalizuje się zwłaszcza w cynkowaniu ogniowym. 

  Termetal jest zintegrowanym przedsiębiorstwem prowadzącym działalność w zakresie produkcji oraz dystrybucji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów – mat, krat i stopni schodowych, płaskowników i taśmy zimnowalcowanej. Pierwszy zakład Termetal powstał w 1989 roku w Starogardzie Gdańskim i od początku swojego istnienia jest firmą rodzinną.
  Misją Grupy Termetal jest innowacyjny rozwój w obszarze produkcji i handlu produktami o wysokich standardach jakości; realizowany w sposób przyjazny dla środowiska, dający pełną satysfakcję klientom, zapewniający stałe doskonalenie i wykorzystanie potencjału pracowników. Obecnie grupa zatrudnia ponad 250 osób, stale inwestując w ich rozwój i dbając o przyjazne środowisko pracy.
  Firma oferuje także usługi w zakresie zabezpieczania antykorozyjnego metodą cynkowania ogniowego. Powłoka cynku tworzy się po obydwu stronach stali oraz na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni profili zamkniętych. Cynk przystaje do stali w procesie wytwarzania stopu pomiędzy stalą a cynkiem. Tworzy on mechanicznie wytrzymałą, trwałą i nieprzepuszczalną powłokę, która chroni stal poprzez szczególny układ elektrochemiczny.
  Cynkowanie wciąż jest jednym z nowocześniejszych i technicznie zaawansowanych systemów ochrony stali przed rdzą. Wszystkie systemy ochrony antykorozyjnej polegają na utworzeniu bariery ochronnej lub ogniwa galwanicznego. Cynkowanie oferuje obydwie te zalety w postaci ekonomicznego i łatwego do kupienia produktu.

  W jaki sposób powstaje powłoka?

  Chociaż cynkowanie na gorąco jest proste i efektywne, to metalurgia procesu nakładania powłoki jest dosyć skomplikowana. Powłoka cynku powstaje na skutek reakcji pomiędzy żelazem a cynkiem, w wyniku której powstaje stop. Powierzchnia prefabrykowanej stali jest jednak często pokryta rdzą i tłuszczem, a proces tworzenia stopu jest możliwy tylko w sytuacji, gdy powierzchnia stali jest wystarczająco czysta do kontaktu z ciekłym cynkiem. Dla otrzymania chemicznie czystej powierzchni ocynkownie czyszczą stal poprzez odtłuszczanie oraz trawienie.
  Reakcja cynkowania pomiędzy cynkiem a stalą ma miejsce w ciekłym cynku, zwykle w temperaturze 445-460°C. W tej temperaturze żelazo i cynk szybko wchodzą w reakcję. Stal jest zanurzona w cynku tylko przez kilka, kilkanaście minut. Element prefabrykowany jest wyjmowany z cynku po zakończeniu reakcji. Mimo że powłoka cynku została już uformowana, jej wewnętrzna struktura ciągle się zmienia, aż do momentu, kiedy stal osiągnie normalną temperaturę.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Cynkowanie wciąż jest jednym z najbardziej skutecznych systemów ochrony stali przed rdzą.
  Przykład ocynkowanej konstrukcji stalowej.
  Cynk tworzy wytrzymałą, trwałą i nieprzepuszczalną powłokę, która chroni stal.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony