Szukaj

  Przegląd inwestycji

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.10.2018, ~ Administrator   

  Siedziba firmy Bedo Technology.

  Siedziba firmy Bedo Technology.

  Malowanie proszkowe detali wielko- i małogabarytowych

  Bedo Technology od 2003 roku produkuje trwałe i estetyczne ogrodzenia posesyjne i przemysłowe, a także lekkie i średnie konstrukcje stalowe. Oferuje też usługi w zakresie malowania proszkowego i śrutowania. W planach jest otwarcie nowej malarni, która zapewni firmie większe możliwości produkcyjne.

  Firma Bedo oferuje lakierowanie takich elementów, jak: bramy, kraty, ogrodzenia, drzwi i inne elementy metalowe. Oddział lakierni znajduje się niedaleko Świdnicy, w Bystrzycy Górnej, na terenie zespołu cynkowni Galess. Maksymalne wymiary materiałów do lakierowania to: 10 m dł., 2,5 m wys., 1,5 m szer.
  Wychodząc naprzeciw wymogom rynku, firma uruchomiła drugą, nowoczesną, automatyczną linię lakierniczą dedykowaną do nakładania powłok na detale małogabarytowe oraz do wymiaru 1 × 1,4 m. Zmianowa wydajność produkcyjna nowej linii wynosi aż 30 000 sztuk detali.

  Lakiernictwo proszkowe jest technologią polegającą na nanoszeniu na przedmiot farby w postaci rozpylanego proszku. Proszek ten dzięki swoim właściwościom fizycznym przyczepia się do lakierowanej powierzchni, nie zostawiając żadnych zacieków czy nierówności. Elementy wymalowane w tej technologii cechują się wysoką odpornością na korozję oraz efektownym wyglądem przez długi czas.

  Lakierowanie proszkowe przebiega w trzech etapach:

  Etap I - mycie
  Pierwszym etapem procesu lakierowania proszkowego jest mycie elementów przeznaczonych do lakierowania w specjalnej komorze.

  Etap II - malowanie
  Technologia malowania farbami proszkowymi polega na nakładaniu farby proszkowej na powłokę metalową techniką natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego.
  Farbę proszkową nanosi się bezpośrednio na powierzchnię bez stosowania farb podkładowych. Ma ona średnią granulację rzędu 10 do 100 µm. Podawanie farby jest wspomagane sprężonym powietrzem, które dodatkowo wykorzystuje się do fluidyzacji proszku.
  Fluidyzacja proszku to proces, w którym materiał sypki nabiera cech materiałów ciekłych, gdzie zawiesina proszku w powietrzu staje się mieszaniną łatwą do przesyłania w instalacjach pneumatycznych. Proszek stosowany do napylania posiada własności dielektryczne. Oznacza to, że cząstki farby łatwo magazynują ładunki elektryczne i mogą być ich nośnikami. Z tego powodu elementy malowane muszą przewodzić ładunki elektryczne. 
  Naładowane cząsteczki farby przywierają równomiernie do powierzchni pokrywanego przedmiotu. Dzięki temu powłoki wykonane przez malowanie proszkowe dają powierzchnie gładkie bez zacieków i zmarszczeń.

  Etap III - wypalanie
  Farba jest utwardzana w piecu o wysokiej temperaturze (około 200°C). Po tym etapie procesu otrzymujemy bardzo trwałe, równomiernie polakierowane elementy.

  Bedo Technology oferuje także obróbkę strumieniowo-ścierną, jako najlepszą spośród mechanicznych metod przygotowania powierzchni, wliczając wysoką wydajność. Umożliwia ona uzyskanie powierzchni o najwyższych parametrach czystości przed nałożeniem kolejnych powłok ochronnych. Właściwe przygotowanie powierzchni podłoża stalowego ma zasadniczy wpływ na jakość i trwałość powłoki ochronnej, a więc na skuteczną ochronę antykorozyjną. Ważną zaletą tej metody jest możliwość kształtowania chropowatości profilu. Maksymalne wymiary materiałów do śrutowania to: 7 m dł., 3 m wys. 4 m szer.              

  www.bedo.pl
  Świdnica
  Bystrzyca Górna 71 C  

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Linia dedykowana do lakierowania detali małogabarytowych jest automatyczna.
  Malowanie większych detali odbywa się ręcznie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Grzegorz 1 ponad rok temu Polecam firmę BEDO ze względu na wysoką jakość usług oraz fachową i miłą obsługę.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  do góry strony