• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Przegląd inwestycji

  Wydanie nr: 3(131)/2021

  Artykuły branżowe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  25.06.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Detale pokryte farbą KTL na przenośniku Power&Free.

  Detale pokryte farbą KTL na przenośniku Power&Free.

  Strona 1 z 3

  Dla zapewnienia kompleksowego zabezpieczenia powierzchni

  Spełniając oczekiwania klientów, firma AUTOMET zdecydowała o poszerzeniu gamy produktów i usług wykonywanych we własnym zakładzie o nanoszenie powłok KTL i proszkowych.

  Piotr Leśniak, członek zarządu Automet

  Automet działa na rynku od 1989 roku. Techniczna doskonałość, pasja i chęć osiągania wyższych poziomów doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. Nasze produkty trafiły na rynki całego świata i cieszą się doskonałą opinią we wszystkich krajach.
  Działalność Automet obejmuje wiele profili produkcyjnych, począwszy od drobnych detali z tworzyw sztucznych, poprzez siedzenia autobusowe, produkcję linii montażowych, aż po przebudowę autobusów i produkcję części do ciężkiego sprzętu budowlanego.
  Firma posiada biuro konstrukcyjne i powierzchnie produkcyjne o wielkości ponad 22 000 mkw., na których znajdują się wydziały przetwórstwa tworzyw sztucznych, spawalnia, obróbka CNC, lakiernia mokra, galwanizernia, odbywa się montaż pojazdów.
  Dzięki posiadanym certyfikatom nasi klienci mogą być pewni, że jakość oferowanych produktów i usług będzie na najwyższym poziomie. Ciągłe doskonalenie pozwala na poprawę wydajności i jakości wytwarzanych przez nas produktów. 

  Ze względu na konieczność zapewnienia najwyższej jakości powlekania (branża automotive) oraz wydajności uwzględniającej planowany rozwój firmy, wspólnie z wykonawcą instalacji, firmą ADAL, podjęto decyzję o budowie w pełni automatycznej instalacji technologicznej składającej się z następujących głównych obszarów:

  • gniazdo chemicznego przygotowania powierzchni (12-wannowy system natryskowo-zanurzeniowy),
  • gniazdo malowania KTL,
  • dwufunkcyjna suszarka (wody oraz farby KTL),
  • gniazdo malowania proszkowego (kabina malowania automatycznego oraz niezależna kabina malowania ręcznego),
  • piec polimeryzacji farby proszkowej,
  • automatyczny system transportowy (przenośnik Power&Free w obszarze malarni oraz system portalowy w obszarze gniazda przygotowania powierzchni i KTL),
  • instalacja neutralizacji ścieków oraz system przygotowania wody sieciowej (stacja wody demi),
  • system sterowania i zarządzania malarnią.

      
  Części do malowania zawieszane są ręcznie na trawersy sytemu Power&Free w obszarze stanowiska załadunku, które zostało wyposażone w stację wspomagania załadunku (windę). Po załadowaniu detali operator przypisuje do trawersu program technologiczny. Po tej czynności wszystkie kolejne zabiegi technologiczne odbywają się automatycznie według zapisanego programu (zarówno trasa technologiczna, jak i parametry procesowe w poszczególnych gniazdach technologicznych).

  Jeżeli zaplanowana technologia wymaga przygotowania powierzchni, detale przemieszczają się w obszar myjki wannowej, gdzie belka z detalami jest automatycznie pobierana z przenośnika Power&Free i przejmowana przez portal.
  Za opracowanie technologii chemicznego przygotowania powierzchni oraz malowania KTL odpowiada firma Chemetall/BASF. Dla zapewnienia elastyczności i uniwersalności procesu przygotowania powierzchni możliwa jest praca w dwóch głównych trybach (programach) technologicznych:
  1. fosforanowanie żelazowe,
  2. fosforanowanie cynkowe.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Obszar chemicznego przygotowania powierzchni.
  Zanurzeniowa wanna płucząca z ramką natryskową.
  Obszar malowania KTL.
  Obszar pieców – po lewej piec proszkowy, po prawej suszarka po myciu i piec farby KTL.
  Instalacja neutralizacji ścieków.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...